Dennis Nilsen - seryjny morderca z Wielkiej Brytanii tematem nowego dokumentu Netflix [ZWIASTUN]

27.07.2021 13:27
Dennis Nilsen Fot. Shutterstock/Rex Features/East News

"Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" to nowy dokument Netflixa, który przedstawia przerażającą historię najsłynniejszego seryjnego mordercy z Wielkiej Brytanii.

Dennis Nilsen przyznał się do zamordowania 15 osób, stając się tym samym najsłynniejszym seryjnym mordercą w historii Wielkiej Brytanii. Przez pięć lat wynajdywał bezbronnych młodych mężczyzn i zwabiał ich do swojego domu, gdzie ich dusił, a następnie ukrywał ich zwłoki pod podłogą. 18 sierpnia 2021 roku Netflix pokaże dokument "Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" poświęcony tej przerażającej sprawie.

Polecamy

"Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" - Zwiastun nowego dokumentu Netflixa

Dennis Nilsen w latach 1978-1983 zamordował z zimną krwią 15 młodych mężczyzn. Zabójstw dokonywał w swoim domu w Cricklewood, w północnym Londynie. Przez wiele lat prawda o jego zbrodniach i kierujących nim motywach stanowiła przedmiot domysłów oraz temat licznych książek i programów dokumentalnych. Po jego śmierci światło dzienne ujrzały dotychczas skrywane w celi personalne archiwa, wśród których znajduje się m.in. 250 godzin jego prywatnych nagrań na kasetach magnetofonowych.

Polecamy

Film "Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" zabiera widzów do wcześniej spowitego tajemnicą świata mężczyzny, który z dorastającego w spokojnej rybackiej wiosce w Szkocji chłopca stał się bezwzględnym mordercą siejącym postrach na ulicach Londynu. Tło stanowi w nim Wielka Brytania lat 80. XX w., w której masowe bezrobocie przyciągało licznych młodych, poszukujących lepszego życia mężczyzn do stolicy, w której - pozbawieni środków do życia - stawali się łatwym łupem dla mordercy. Wywiady z policją, dziennikarzami, niedoszłymi ofiarami, rodzinami zamordowanych mężczyzn oraz — po raz pierwszy — słowa płynące z ust samego mordercy wspólnie ujawniają prawdę o tym, w jaki sposób Nilsen przez aż pięć lat bezkarnie dopuszczał się licznych ataków i morderstw.

"Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" - Kiedy premiera?

Reżyserem dokumentu o Dennisie Nilsenie jest Michael Harte, współtwórca dokumentalnej serii "Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę". Film "Pamiętniki mordercy: Taśmy Dennisa Nilsena" będzie miał swoją premierę na Netflix 18 sierpnia 2021 roku.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.