Disney pobił kolejny rekord finansowy. Ile firma zarobiła w 2019 roku?

09.12.2019 13:08
Disney |undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Rok 2019 należy do Disneya. Firma wypuściła tak dużo kasowych przebojów kinowych, że udało się jej przebić kolejny rekord zarobkowy. O jakiej kwocie mowa?

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Walt Disney Company mogła pochwalić się wieloma sukcesami. Wielokrotnie przedsiębiorstwo biło kolejne rekordy finansowe. Głównie swoje. Należy do nich największy zysk z biletów za 12 miesięcy ustanowiony w roku 2016. Tegoroczne blockbustery Disneya pozwoliły na podniesienie dotychczasowej poprzeczki.

Disney - ile zarobił w 2019 roku?

Jak podaje Variety, zyski ze sprzedaży biletów na produkcje Disneya wyniosły ponad 10 miliardów dolarów. Tym samym poprzedni wynik - 7,6 miliarda również ustanowiony przez firmę z uszami Myszki Miki należy do przeszłości. Mowa o produkcjach stworzonych wyłącznie przez korporację, bo po zsumowaniu z największymi tegorocznymi tytułami Foxa, który od marca 2019 należy do Disneya, kwota jest jeszcze wyższa - dokładnie 11,9 miliarda dolarów. To jednak nie koniec zysków, bo w tym roku w kinach zadebiutuje jeszcze jeden hit - "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

Przeczytaj także

Tak wysoki zarobek nie zaskakuje, jeśli przyjrzymy się statystykom za rok 2019. Sześć z dziesiątki najlepiej zarabiających filmów 2019 roku należy do Disneya - "Avengers: Endgame", nowe wersje "Króla Lwa" i "Aladyna", "Kapitan Marvel", "Toy Story 4" oraz "Kraina lodu 2". Nie należy zapominać o innych głośnych produkcjach ostatnich 12 miesięcy czyli "Dumbo" i "Czarownica 2".

Przeczytaj także

Chociaż mógłby się wydawać, że po takim sukcesie Disney doświadczy tendencji wzrostowej, w przyszłym roku rekord raczej nie zostanie przebity. Firma zarobi kilka miliardów dolarów z samych sprzedanych biletów, bo w ofercie zabraknie tak kasowych tytułów, jak czwarta część "Avengers" czy kontynuacja "Krainy Lodu". Nie oznacza to jednak, że miłośnicy Disneya nie będą mieli, co oglądać, bo w planach jest kilka dobrze znanych, jak i zupełnie nowych hitów.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Black Widow" - pierwszy zwiastun nowego filmu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.