"Diuna" - poznaliśmy opis fabuły filmu. Wiemy też, kto napisze muzykę do produkcji

Kamil Kacperski
19.03.2019 11:20
Diuna|undefined Fot. kadr z filmu "Diuna"

Warner Bros. poinformowało, że 18 marca 2019 roku ruszyły zdjęcia do filmu "Diuna", czyli ekranizacji książek Franka Herberta. Poznaliśmy opis fabuły produkcji, a także nazwisko kompozytora, który przygotuje muzykę do widowiska Dennisa Villeneuve.

Firmy Warner Bros. i Legendary Entertainment przygotowały oficjalną informację prasową, w której potwierdzono, że ruszyły już zdjęcia do bardzo oczekiwanego filmu "Diuna" w reżyserii Dennisa Villeneuve, który będzie adaptacją kultowej serii książek Franka Herberta. Studio potwierdziło również obsadę filmu, a także zdradziło, iż kompozytorem muzyki do widowiska będzie sam Hans Zimmer, który ma na koncie m.in. "Interstellar", "Incepcję", trylogię "Mroczny rycerz", czy "Króla Lwa", "Gladiatora" i "Piratów z Karaibów". 

Diuna - opis fabuły

Oprócz tego twórcy podzielili się oficjalnym opisem fabuły, który raczej nie zaskoczy miłośników książkowego pierwowzoru. Głównym bohaterem "Diuny" wciąż będzie Paul Atryda, którego zadaniem będzie przywrócenie dobrego imienia jego rodzinie, a także przejęcie kontroli nad planetą Arrakis - źródła złóż materiału zwanego melanżem. Pomogą mu w tym jego bliscy i Fremeni, mieszkańcy Arrakis:

Mityczna i emocjonalna podróż bohatera - "Diuna" opowiada historię Paula Atrydy, genialnego i utalentowanego młodego mężczyzny, którego przeznaczenie jest zbyt ogromne, by mógł je zrozumieć. Paul i jego rodzina wybierają się do najniebezpieczniejszej planety w całym wszech świecie, aby zapewnić byt sobie i swoim poddanym. Miejsce do którego się udają jest pełne konfliktu o najważniejszy surowiec w galaktyce - melanż, który potrafi odblokować pełen potencjał ludzkich możliwości. Tylko ci, którzy pokonają strach będą w stanie przetrwać.
Przeczytaj także

W głównego bohatera wcieli się Timothee Chalamet, którego niedawno mogliśmy podziewać w "Lady Bird", czy "Tamtych dniach, tamtych nocach". Jego matkę, Lady Jessikę, zagra Rebecca Ferguson (m.in. "Mission: Impossible - Fallout), a w obiekt westchnień Paula, fremeńską wojowniczkę Chani Kynes, wcieli się Zendaya ("Spider-Man: Homecoming"). Głównych przeciwników rodziny Atrydów zagrają Stellan Skarsgard ("Avengers") i Dave Bautista (Drax z MCU) - panowie zagrają kolejno barona Harrkonena oraz "Bestię" Rabbana, którzy terroryzują mieszkańców Arrakis.

Diuna - kiedy premiera filmu?

W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Javiera Bardema, Jasona Momoę, Josha Brolina, a także Oscara Isaaca, Charlotte Rampling i David Dastmalchian. Reżyserem "Diuny" jest wspomniany Dennis Villeneuve, muzykę do filmu napisze natomiast Hans Zimmer. Premiera "Diuny" jest planowana na listopad 2020 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.