Dla tego anime zniesiono obostrzenia w japońskich kinach. To najlepiej zarabiający debiut w historii kraju

19.10.2020 15:31
Premiera Kimetsu no Yaiba w Japonii|north Fot. KYDPL KYODO/Associated Press/East News

W Japonii zniesiono obostrzenia w kinach w związku z premierą anime, które stało się hitem w zaledwie kilka dni.

Dotychczas najlepiej zarabiającym filmem anime był film "Kimi no na wa" (pol. 'Twoje Imię") z 2016 roku, który zarobił 354,4 mln dolarów. Produkcja kilka lat temu pokonała kultowy obraz "Spirited Away" studia Ghibli, który przez wiele lat zajmował 1. pozycję w rankingu najlepiej zarabiających filmów. Wydawało się, że żadna produkcja nie pokona filmu "Twoje Imię'', ale historia dzieje się na naszych oczach.

Dla tego anime zniesiono obostrzenia w japońskich kinach. To najlepiej zarabiający debiut w historii kraju

O jakim anime mowa? 16 października w japońskich kinach zadebiutował film "Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train", który jest kontynuacją popularnego serialu anime z 2019 roku. Jak podaje portal anime24.pl, w związku z premierą filmu postanowiono znieść obostrzenia obowiązujące w kinach, które zakładają mniejszą ilość widzów na sali kinowej. Ponoć, w niektórych kinach anime jest wyświetlane... 40 razy dziennie.

Przeczytaj także

 

Film anime przez pierwsze 3 dni projekcji w kinach zarobił ponad 43 milionów dolarów... i to w czasie pandemii koronawirusa. Dla porównania, w tym samym okresie anime "Twoje Imię" zarobiło 16 milionów dolarów. 

Wszystko wskazuje na to, że polscy fani anime nie obejrzą tego filmu w naszym kraju. Na otarcie łez można sięgnąć po anime dostępne na Netfliksie. Przeczytajcie nasz ranking kultowych animacji z Japonii, które umilą Wam długie, jesienne wieczory. 

Zobacz także: Czarodziejka z Księżyca wraca do kin po 25 latach! Oto zwiastun nowego filmu "Sailor Moon Eternal"

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.