Dlaczego współtwórczyni "Matriksa", Lilly Wachowski, nie pracuje nad nową częścią serii?

27.08.2021 09:56
Dlaczego współtwórczyni "Matriksa", Lilly Wachowski, nie pracuje nad nową częścią serii? Fot. United Archives/East News

Od czasu debiutu pierwszej części "Matrix" minęło już ponad 20 lat. Lilly Wachowski wyjaśniła, że po tak długiej przerwie nie była w stanie pracować nad serią, która przyniosła jej ogromną sławę.

Dlaczego Lilly Wachowski nie pracuje nad Matriksem 4?

Trylogia "Matrix" przyniosła zyski rzędu 1,6 miliarda dolarów, jej pierwsza odsłona jest uznawana za jeden z najlepszych filmów wszechczasów, a po gorzej przyjętych kontynuacjach, twórcy "Matrix: Resurrections" mają szansę na swego rodzaju "odkupienie".

Polecamy

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której odmawia się udziału w takim projekcie - to zdaje się być dobra szansa nie tylko na zarobek, ale przede wszystkim na (być może) zapisanie się w historii kina. W końcu kto ma szansę powrócić do swojej serii sprzed 20 lat i zakończyć ją w sposób satysfakcjonujący dla fanów, odbudowując swój wizerunek?

Niestety, taki prospekt nie wydawał się być interesujący dla Lilly Wachowski, która wraz ze swoją siostrą Laną stworzyła serię "Matrix" lata temu. Niedawno reżyser pojawiła się na Television Critics Association, gdzie zapytano ją o to, czemu zrezygnowała w udziale w "Matrix: Resurrections". Jej odpowiedź była dość emocjonalna:

Potrzebowałam znowu odkryć w sobie artystkę. Wróciłam do szkoły, zaczęłam malować i robić inne kreatywne rzeczy. Spędzałam sporo czasu z moją mamą, razem malowałyśmy i w końcu Lana dostała telefon od Netfliksa, że chcą kolejnego sezonu "Sense8". Powiedziałam jej, że nie mogę tego zrobić, nie chcę tego zrobić". Potem nasi rodzice zmarli, więc to był wyjątkowo zły czas w moim życiu.
Polecamy

Wachowski dodała:

W moim życiu tyle się zmieniło od czasu "Matrixa". Przeszłam transformację, co było ogromnym przedsięwzięciem, straciłam rodziców... To wszystko sprawiło, że nie chciałam wracać do tego starego życia, chodzenia po ścieżkach, które już znam. To było jak powrót na stare śmieci, czego nie chciałam zrobić.

W filmie Lany Wachowski oprócz Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss pojawią się m.in. Jada Pinkett-Smith, Neil Patrick Harris, wspomniany Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Christina Ricci czy Jessica Yu Li Henwick. "The Matrix 4: Resurrections" trafi do kin (a w USA również na HBO Max) już 22 grudnia 2021 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.