Eddie Murphy wraca do roli Axela F. Netflix tworzy film "Gliniarz z Beverly Hills 4"

24.08.2021 14:02
Eddie Murphy wraca do roli Axela F. Netflix tworzy film "Gliniarz z Beverly Hills 4" Fot. Paramount Pictures/Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films/Collection/East News

Axel Foley już niedługo powróci na ulice - w produkcji jest "Gliniarz z Beverly Hills 4". Film jest jednym z 24 projektów, który otrzymał niedawno dofinansowanie od stanu Kalifornia. Wszystko po to, by zachęcić wytwórnie do robienia kolejnych filmów i napędzenia lokalnej gospodarki.

Eddie Murphy powraca do bycia Gliniarzem z Beverly Hills

Netflix i Paramount Pictures stworzą razem kontynuację filmów z Eddie'em Murphym w roli głównej. Ten ponownie wcieli się w policjanta z Detroit o imieniu Axel Foley. Produkcja ma otrzymać około 15 milionów dolarów pomocy od stanu Kalifornia i ma wydać około 78 milionów dolarów, które trafią do lokalnej gospodarki. Produkcję przygotują Murphy i megaproducent Jerry Bruckheimer, a film może się doczekać kolejnej kontynuacji.

Polecamy

Reżyserami zostali wybrani Adil El Arbi i Bilall Fallah, którzy stworzyli "Bad Boys For Life" z Willem Smithem i Martinem Lawrence'em, natomiast scenariusz stworzą Andre Nemec i Josh Appelbaum ("Mission: Impossible - Ghost Protocol").

Na temat produkcji wypowiedział się sam Eddie Murphy, który w kwietniu 2020 roku porozmawiał z Desusem i Mero z programu "Desus & Mero":

Próbowali zrobić nowego "Gliniarza z Beverly Hills" przez ostatnie 15 lat. Teraz prawa ma Netflix i próbują zrobić scenariusz. Tyle wiem. Ja czekam, aż zrobią odpowiedni scenariusz, bo nie będę grał w byle czym.
Polecamy

Tak jak wspomniał Murphy, twórca "Godzin szczytu" i "X-Men: Ostatni bastion" Brett Ratner chciał zrealizować film w latach 2008-2010. Planowany był również serial o synu Foleya, w którym Murphy miał się pojawiać gościnnie jako szef policji w Detroit. Obydwa projekty zostały jednak anulowane. 

Na razie data premiery "Gliniarza z Beverly Hills 4" jest nieznana. Wiemy jednak, że produkcja zadebiutuje na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.