Eddie Redmayne broni J.K. Rowling: "potraktowali ją obrzydliwie"

29.09.2020 11:11
Eddie Redmayne broni J.K. Rowling: "potraktowali ją obrzydliwie" Fot. AFP PHOTO/ANGELA WEISS/East News

Gwiazdor serii "Fantastyczne zwierzęta" postanowił stanąć w obronie twórczyni Harry'ego Pottera. Aktor niedawno udzielił wywiadu Daily Mail, w którym stanął po stronie Rowling.

Chociaż Eddie Redmayne kilka miesięcy temu powiedział jasno, że nie zgadza się z komentarzami J.K. Rowling, które uznane zostały za transfobiczne, to wciąż wspiera artystkę. Aktor niedawno udzielił wywiadu portalowi Daily Mail, w którym wyjaśnił, że ma wielu przyjaciół i współpracowników, którym odbierane są prawa człowieka na całym świecie, a oni wciąż codziennie walczą z dyskryminacją. 

Eddie Redmayne wspiera J.K. Rowling

Z drugiej strony, Redmayne był zbulwersowany absolutnym "wiadrem pomyj", które zostało wylane na głowę Rowling na Twitterze. Określił reakcje internautów jako "absolutnie obrzydliwą". Z tego powodu, zdobywca Oscara postanowił napisać do autorki list, w którym zaoferował jej wsparcie.  

Przeczytaj także

Jej komentarze wywołały sporą burzę w internecie, a opinie Rowling skomentowali nawet członkowie obsady filmów o Harrym Potterze z Danielem Radcliffe'em i Emmą Watson na czele. Od autorki odsunęło się również Warner Bros., które współpracuje z pisarką przy filmach na podstawie jej książek od 2000 roku. Jak czytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu firmy:

Niedawne wydarzenia utwierdziły nas w przekonaniu, że musimy być silni jako firma i konfrontować problemy społeczne. Pozycja Warner Bros. w temacie inkluzywności jest dość jasna, a tworzenie różnorodnego środowiska kreatywnego nigdy nie było bardziej ważne dla naszej firmy, a także odbiorców na całym świecie.Bardzo doceniamy pracę naszych scenarzystów, którzy dają z siebie wszystko, dzieląc się z nami swoją pracą. Rozumiemy naszą odpowiedzialność i fakt, że musimy dzielić się empatią i pokazywać zrozumienie dla wszystkich społeczności - zwłaszcza tych, z którymi pracujemy i tych, którzy są naszymi odbiorcami. 

Niedawno ruszyły prace nad 3. odsłoną "Fantastycznych zwierząt". Prace były opóźnione przez pandemię koronawirusa.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.