Edward Norton wyjawił, jak miał wyglądać "Hulk 2"

08.10.2019 14:01
hulk edward norton|undefined Fot. materiały prasowe Marvel

Artysta chciał czerpać inspirację z "Batmana" Christophera Nolana.

Edward Norton był pierwszym aktorem, który wcielał się w Hulka będącego częścią Marvel Cinematic Universe. Niedoszły reżyser i scenarzysta sequela opowiedział w rozmowie z The New York Times, jak miała wyglądać historia zielonego potwora w MCU, zanim jeszcze jego rolę przejął Mark Ruffalo. Co ciekawe, plan Nortona zakładał nakręcenie sequela, w którym Banner przeszedłby podobną drogę do samorealizacji, jaką kroczył przez dekadę filmów Marvela.

Mroczny Hulk od Edwarda Nortona

Norton wyjaśnił, że od początku planował, aby po pierwszym filmie, w którym dowiedzieliśmy się, jak został stworzony Hulk, fani mogli poznać jego bardziej świadomą wersję.

Zaproponowałem dwa filmy: origin story i potem historię Hulka jako świadomego marzyciela, kogoś, kto umie poradzić sobie ze swoim tripem
Przeczytaj także

Co ciekawe, Marvel był bardzo zainteresowany propozycją aktora.

Powiedzieli "Właśnie tego chcemy". Później się jednak okazało, że właśnie tego nie chcieli.

Norton niestety nie opowiedział nam zbyt wiele o samej historii, jaką byśmy otrzymali w jego drugim flimie o Hulku. Przyznał za to, że tematycznie chciał nawiązywać do "Mrocznego Rycerza" Christophera Noalana.

To, co stworzył Chris Nolan, idealnie pokrywało się z moim planem: długi, mroczny i poważny film. Jeśli istniała na świecie postać, która miała w sobie potencjał na taki film, to był nim Hulk.

Ostatecznie nic z tych planów nie doszło do skutku. Jak się okazuje, za decyzją Nortona o odejściu z MCU, stał głównie brak czasu. Aktor wyjaśnił w wywiadzie, iż dyskusje z szefami Marvela były bardzo pozytywne, ale gdy uświadomił sobie, jak bardzo wymagającym projektem byłby Hulk 2 — odpuścił.

Jeśli mam być szczery to chciałbym o wiele więcej pieniędzy, niż oni chcieliby mi zapłacić. Ale nie z powodu pieniędzy chciałem nakręcić drugi film o Hulku.

Koniec końców Norton pożegnał się z MCU, a Kevin Feige przeprowadził trzy fazy MCU i stworzył jednego z największych filmowych behemotów w historii kina. Chcielibyście zamienić to na mrocznego Hulka?

Zobacz także: Premier Wielkiej Brytanii porównał się do Hulka. Mark Ruffalo mu odpowiedział

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.