Fani chcą ratować prawdziwy grób Zgredka z "Harry'ego Pottera". Mieszkańcy zadecydują o jego losie

11.05.2022 10:50
Fani chcą ratować prawdziwy grób Zgredka z "Harry'ego Pottera". Mieszkańcy zadecydują o jego losie Fot. Warner Bros. Ent./Courtesy Everett Collection/East News

Miejsce spoczynku domowego skrzata z miejsca stało się atrakcją turystyczną walijskiego wybrzeża. Teraz jest jednak zagrożone i fani próbują je uratować.

Miejsce pochówku Zgredka z Harry'ego Pottera jest zagrożone?

Jakiś czas temu napisaliśmy o tym, że grupa bardzo oddanych fanów książek i filmów o Harrym Potterze odszukała miejsce, w którym kręcono sceny pochówku skrzata. Fani bardzo dokładnie odtworzyli filmowy grób Zgredka, który praktycznie z miejsca stał się atrakcją turystyczną walijskiego wybrzeża.

Polecamy

Okolica, w której pochowano Zgredka nazywa się Freshwater West Beach i znajduje się niedaleko Pembrokeshire w Walii, około 2 godziny samochodem od Cardiff. 

Teraz miejsce jest zagrożone, ponieważ brytyjska organizacja The National Fund (na prośbę mugoli bez serca) chce przenieść grób Zgredka. Jak słyszymy w raporcie BBC: "ilość kamyczków i skarpetek zostawianych przez ludzi jest zatrważająca".

Zwłaszcza skarpety budzą niesmak mieszkańców, a nawet i niektórych fanów, bo dość szybko tracą na jakości i po pewnym czasie zwyczajnie wyglądają jak śmieci.

Polecamy

Wspomniany National Fund ma przeprowadzić sondę wśród mieszkańców nie tylko Pembrokeshire, ale całej Wielkiej Brytanii, aby ustalić miejsce nowego pochówku dla fikcyjnego stworka. Niestety na razie nie wyznaczono terminu tego badania.

Jeden z najbardziej oddanych sojuszników Harry'ego Pottera zmarł w książce (i filmie) "Insygnia Śmierci" po tym, gdy został ugodzony nożem rzuconym przez Bellatrix Lestrange. Młody czarodziej własnoręcznie wykopał grób dla swojego skrzaciego przyjaciela, a także przygotował nagrobek, na którym mogliśmy przeczytać słowa: "Tu spoczywa Zgredek, wolny skrzat".  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.