Filmy Christophera Nolana jako gry wideo? Reżyser jest na tak

22.12.2020 09:05
CHRISTOPHER NOLAN i KENNETH BRANAGH - Dunkierka - kadr z filmu Fot. WARNER BROS. / Album/EAST NEWS

Filmy Nolana zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie miłośników kina. Czy niebawem nazwisko reżysera będzie ekscytować również graczy? Tego by chciał reżyser.

Christopher Nolan jest jednym z najpopularniejszych reżyserów ostatnich lat. Praktycznie każdy jego film cieszy się zainteresowaniem wśród widzów i dobrze przyjęty przez krytykę. Czy niebawem filmografia Nolana stanie się równie istotna dla miłośników gier wideo?

Filmy Nolana przełożone na język gier wideo?

Rok 2020 z powodu pandemii koronawirusa nie był zbyt szczęśliwym okresem dla Hollywood. Nolan był jednym z nielicznych reżyserów, których film trafił do kin. Ostatnim tytułem filmowca jest "Tenet" z Johnem Davidem Washingtonem, Robertem Pattinsonem i Elizabeth Debicki w rolach głównych.

Polecamy

To właśnie ta produkcja była głównym tematem sesji Q&A zorganizowanej przez Movieclips, w której gościł Christopher Nolan. Podczas rozmowy padło wiele pytań na temat samego "Teneta", jak i bardziej ogólnych zagadnień. Jedno z pytań dotyczyło zdania Nolana na temat przeniesienia jego filmów na język gier wideo. Prowadzący rozmowę Geoff Keighley zamieścił ten fragment spotkania na swoim Twitterze. 

Czy Chris Nolan chciałby, aby któryś z jego filmów został zaadaptowany na język gier? Oto co powiedział w części naszej rozmowy, której pełny zapis znajdziecie na YouTube.

Chociaż Nolan stwierdził, że skoro proces powstawania filmu jest skomplikowany i zajmuje dużo czasu, to w przypadku gier musi to wyglądać jeszcze trudniej, był nastawiony do pytania bardzo pozytywnie.

Polecamy

Zwrócił też uwagę na ważny aspekt adaptacji filmów na język gier - to nie może być jedynie generyczny tytuł w jakiś sposób powiązany z kinową produkcją, służący jedynie zarabianiu pieniędzy. Reżyser chciałby, żeby gra, podobnie jak film miała określony klimat i przesłanie.

Tak samo, gdy ktoś robi adaptację filmową gry wideo, nie chcesz po prostu naszkicować tej marki. Chcesz, aby było to coś wspaniałego. (...) Myślę, że poświęcam wszystko filmowi i widzę, jakie to trudne, więc [praca nad grą - przyp. red.] nie może być lekka, ale zdecydowanie jest to coś, co mnie interesuje. To niesamowity świat.

Okazuje się również, że najbardziej "growa" produkcja Nolana - "Incepcja", miała doczekać się cyfrowej wersji. Twórcy "w połowie drogi" wspólnie z filmowcem zadecydowali, że projekt nie ma sensu i zakończyli go. 

Polecamy

Czy w przyszłości gra na podstawie "Dunkierki" wyprze serię Call of Duty, a Batman: Arkham zostanie zastąpione egranizacją trylogii "Batmanów" Nolana? Przekonamy się za jakiś czas. Pełny zapis rozmowy z Nolanem jest dostępny na YouTube Movieclips.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.