Filmy online – gdzie oglądać? Najlepsze strony z filmami i serialami w internecie

Natalia Hluzow
11.05.2018 21:59
filmy online|undefined Fot. shutterstock

Najlepsze filmy online można znaleźć na kilku sprawdzonych stronach z filmami i serialami, które oferują zarówno polskie filmy, jak i filmy zagraniczne oraz najnowsze odcinki popularnych seriali. Często są to nawet seriale i filmy za darmo. 

Miłośnicy filmu, nawet ci najbardziej zagorzali, nie są w stanie oglądać wszystkich filmów w kinie. Kupowanie płyt DVD czy Blu-Ray to w dzisiejszych czasach przeżytek, co najwyżej rozwiązanie dla kolekcjonerów, dlatego większość filmów oglądamy w internecie. Filmy online można znaleźć na wielu stronach - podobnie jak seriale online. Jednak jak wybrać wiarygodne i sprawdzone źródło? Zapraszamy do naszego przewodnika opisującego najlepsze strony z filmami i serialami online.

Wielu internautów chciałoby oglądać filmy za darmo, warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że darmowe filmy online mogą przynieść nam więcej kłopotów niż przyjemności z oglądania. Strony oferujące filmy za darmo często przepełnione są reklamami, których nie da się zamknąć, przekierowują do wątpliwych źródeł, a nawet instalują niechciane rozszerzenia. Istnieje jednak kilka wyjątków - sprawdzonych miejsc w internecie, gdzie zupełnie legalnie można oglądać darmowe filmy online.

Filmy online - najlepsze strony z filmami i serialami

Dla wszystkich miłośników filmów i seriali, przedstawiamy listę stron do oglądania filmów i seriali online. Wszystkie z niżej wymienionych platform oferują odmienne treści, więc jest w czym wybierać.

Filmy online: CDA - całe filmy i seriale online

cda premium logo Fot. foto: materiały prasowe

Sprawdzoną stroną z filmami online, po którą najchętniej sięgają polscy internauci jest zdecydowanie CDA. Filmy za darmo pojawiają się na niej bez przerwy, należy jednak pamiętać, że są one tam umieszczane przez użytkowników nielegalnie, a więc twórcy nie mają z nich żadnego zysku. CDA już kilka lat temu zdecydowało się zmienić tę sytuację i uruchomiło usługę CDA Premium.

Obecnie w bazie CDA Premium znajduje się ponad 4,5 tysiąca filmów i seriali online. Są to treści dostarczane przez oficjalnych dystrybutorów, a więc w płatnej wersji strony cda filmy mogą być oglądane legalnie, a ponadto w wysokiej jakości. Jak wygląda cennik cda premium? Przez pierwsze 14-dni w ramach okresu próbnego można oglądać filmy za darmo. Później usługa ta kosztuje 19,90 zł miesięcznie.

Przygotowaliśmy dla was również zestawienia najlepszych filmów dokumentalnych, horrorów, filmów akcji oraz filmów wojennych, które znajdziecie w ofercie CDA Premium.

Zobacz też: >> CDA popularniejsze niż Netflix i HBO GO <<

Filmy online: IPLA - telewizja internetowa i wideo na życzenie

Ipla logo Fot. foto: materiały prasowe

IPLA to telewizja internetowa oferująca transmisje na żywo, a także dostęp do kilkudziesięciu tysięcy legalnych treści audiowizualnych: seriali, programów rozrywkowych, relacji sportowych, koncertów i filmów online. Większość programów czy seriali online związanych ze stacją Polsat występuje w serwisie IPLA zupełnie za darmo. Filmy pełnometrażowe są jednak na ogół płatne. Dostęp do nich osiągnąć można wybierając jedną z dwóch opcji: płacąc za każdy film online osobno lub opłacając miesięczny pakiet. Ceny pakietów w serwisie IPLA wahają się od 10 zł do 50 zł. Każdy z nich można wypróbować przez 14 dni za darmo.

Filmy online: PLAYER.PL - serwis z programami, serialami i filmami online

player logo Fot. foto: materiały prasowe

Na bardzo podobnej zasadzie do serwisu IPLA działa portal PLAYER.PL. Portal oferuje bezpłatny dostęp do treści grupy TVN, a także produkcje zewnętnrzych dystrybutorów, za które zapłacić można wykupując pakiet na 30 dni lub konkretny film online. Cennik PLAYER.PL zaczyna się od 10 zł i obejmuje wcześniejszy dostęp do produkcji TVN bez reklam, a kończy się na 80 zł. W cenie tej można oglądać treści z 37 kanałów z możliwością cofania do 7 dni. Na stronie player.pl znajdują się w dużej mierze polskie filmy online, ale jest też sporo filmów zagranicznych.

Zobacz też: >> Rząd chce nałożyć podatek na usługi streamingowe <<

Filmy online: TVP VOD - filmy za darmo dla płatników abonamentu

TVP VOD logo Fot. foto: materiały prasowe

Telewizja Polska również posiada własny serwis wideo na życzenie, na którym znajdują się jej oryginalne produkcje. W kwietniu 2018 wprowadziła jednak nowe możliwości uruchamiając TvpStrefę ABO. Użytkownicy tej strefy uzyskują dostęp m.in. do 700 godzin materiałów BBC Studios. W ramach strefy ABO można oglądać darmowe filmy online - pod warunkiem, że jest się płatnikiem abonamentu TVP. Pozostałe osoby również mogą korzystać z tej strefy, jednak za dopłatą. Po 14-dniowym darmowym okresie próbnym usługa kosztuje 9,99 zł miesięcznie. 

Filmy online: Netflix - platforma streamingowa oferująca seriale i filmy online

Netflix logo Fot. foto: materiały prasowe

Najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, która w Polsce wciąż jeszcze walczy o prym z wymienionymi wcześniej serwisami. Platforma Netflix działa na polskim rynku od września 2016 roku. Seriale i filmy online na platformie Netflix to w dużej mierze wysokiej jakości produkcje oryginalne, jednak w serwisie znajdziemy też sporo zewnętrznych treści. Platforma stara się jak najlepiej spełniać oczekiwana swoich użytkowników, m.in. poprzez polecane filmy - dostosowywane do osobistych preferencji widza oraz możliwość zapisu danej produkcji w pamięci urządzenia i oglądania offline.

Netflix nie oferuje filmów za darmo. Można jednak skorzystać z darmowego okresu próbnego. Później pakiety kosztują odpowiednio 34 zł, 43 zł lub 52 zł - w zależności od rozdzielczości materiałów i ilości sprzętów, na których można jednocześnie korzystać z Netfliksa. Najpopularniejszą formą korzystania z serwisu Netflix jest dzielenie konta z grupą znajomych. Dzięki temu można oglądać dostępne w serwisie seriale i filmy online za kilkanaście złotych miesięcznie. W ostatnim czasie Netflix postanowił przetestować nowe, różne ceny abonamentu, jednak zgodnie z oficjalnym stanowiskiem platformy, wcale nie oznacza to, że ceny faktycznie wzrosną.

Zobacz też: >> Netflix za granicą: Jak oglądać? Czym się różni? <<

Filmy online: HBO GO - najsłynniejsze seriale i filmy online

HBO GO logo Fot. foto: materiały prasowe

HBO to stacja, która może pochwalić się najlepszymi serialami w historii telewizji. Od lat prezentuje też najnowsze zagraniczne i polskie filmy. Wszystkie to można znaleźć również na platformie streamingowej HBO GO, która przez długi czas dostępna była tylko dla posiadaczy pakietów telewizyjnych. Od marca 2018 HBO GO otworzyło się na wszystkich internautów, można więc w serwisie tym oglądać seriale i filmy online płacąc miesięczny abonament o wysokości 19,90 zł. Kwota ta obowiązuje po zakończeniu miesięcznego, bezpłatnego okresu próbnego.

Przeczytaj także

Filmy online: FOX Play i National Geographic Play

Foto: FOX Play, National Geographic Play, Player+, nc+, nc+GO Fot. Foto: FOX Play, National Geographic Play, Player+, nc+, nc+GO

FOX Play i National Geographic Play to platformy VoD dostępne jest dla abonentów nc+ GO i nc+ GO TV od października 2018. FOX Play otrzymają osoby, które wykupią lub przedłużą pakiet EXTRA+ lub wyższy. 10 zł na miesiąc za możliwości oglądania seriali zapłacą osoby z pakietami START+ lub COMFORT+, o ile przedłużą lub podpiszą nową umowę. FOX Play można także dokupić do już istniejącej umowy bez jej przedłużania - wtedy opłaty wynoszą 20 zł za miesiąc.  

Dostęp do National Geographic Play możliwy jest na takich samych zasadach, z tym, że w opcjach dodatkowo płatnych trzeba wydać odpowiednio 5 lub 10 zł.  
Treści FOX Play i National Geographic Play udostępniane są w ramach nc+ GO w jakości 720p, do wybory w wersji z napisami bądź polskim lektorem. W planach jest ponadto uruchomienie oferty VoD Nat Geo w rozdzielczości 4K.

Filmy online: Facebook Watch

Foto: Facebook watch Fot. Foto: Facebook watch

Facebook Watch to platforma VoD popularnego serwisu społecznościowego Facebook, która zadebiutowała w USA w 2017 roku, w naszym kraju zaś rok później. Facebook Watch gromadzi w jednym miejscu filmiki oglądane przez użytkowników na swoich profilach oraz profesjonalne produkcje gwiazd (jak na przykład serial "Sorry for Your Loss", ze znaną z Kinowego Uniwersum Marvela, Elizabeth Olsen w roli głównej). Nie brakuje również transmisji sportowych na żywo. Wyróżnikiem materiałów na Facebooku jest możliwość wchodzenia w interakcje z innymi oglądającymi (na przykład naszymi znajomymi), a także z twórcami.  

Filmy online: Disney +

Foto: Materiały promocyjne Fot. Foto: Materiały promocyjne

W połowie 2017 roku, wytwórnia Walta Disneya poinformowała, że ma w planach stworzenie własnej platformy streamingowej. Jak podaje serwis Vulture, platforma ma funkcjonować na podobnej zasadzie, co stacja telewizyjna. Zostanie podzielona na 5 mniejszych tematycznych platform: Disney, Marvel, Gwiezdne Wojny, Pixar i National Georgraphic. Prawdopodobnie użytkownicy będą mogli wykupić dostęp do wybranych przez siebie treści bez konieczności płacenia za blok, który ich nie interesuje. Każda z mniejszych platform będzie różnić się szatą graficzną i niektórymi cechami serwisu, ale wszystkie będą działać pod szyldem Disney+. Na razie nie podano, ile będzie wynosił miesięczny abonament, ale z informacji wynika, że kwota będzie niższa niż w przypadku Netfliksa.

Zobacz też: >> Disney nie chce zniszczyć Netflixa swoją platformą streamingową <<

W serwisie znajdą się wszystkie filmy i seriale Disneya, które są już dobrze znane widzom, ale nie zabraknie nowości. Disney+ do tej pory jest promowany za pomocą seriali powiązanych z serią "Avengers" i aktorskich produkcji osadzonych w świecie "Gwiezdnych Wojen". Potwierdzono również, że Tom Hiddleston powróci do roli Lokiego w jednej z produkcji. Poznaliśmy również zarys fabuły kolejnej telewizyjnej historii w uniwersum "Star Wars"

Na razie nie podano konkretnej daty startu Disney+. Prawdopodobnie premiera serwisu odbędzie się w drugiej połowie 2019 roku. prezes Disneya Bob Iger zapowiedział, że dalsze informacje pojawią się w kwietniu 2019 roku.

Przeczytaj także

Filmy online: Showmax - platforma streamingowa z filmami i serialami online

showmax logo Fot. foto: materiały prasowe

UWAGA! Platforma Showmax nie jest na ten moment dostępna, jednak to może się w przyszłości zmienić.

Showmax to młodziutki serwis, który w lutym 2018 świętował swoje pierwsze urodziny na polskim rynku. Podobnie jak Netflix oferuje dostęp do licznych filmów i seriali online, w tym do produkcji oryginalnych.

W przeciwieństwie do Netfliksa o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku, która pozwala mu na realizację wysokobudżetowych produkcji, poziom treści oferowanych w serwisie Showmax jest bardzo nierówny. Z jednej strony możemy znaleźć tu najlepsze filmy: klasyki z dawnych lat oraz nowe filmy 2016 i 2017, ambitne seriale i ciekawe produkcje oryginalne, zaś z drugiej - w serwisie pojawiają się treści o wątpliwej wartości artystycznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Showmax to serwis, który dopiero się rozwija i oferuje adekwatną do tego cenę. Ile kosztuje Showmax? Za miesięczny abonament zapłacimy jedynie 19,90 zł. Oczywiście po 14-dniowym darmowym okresie próbnym.

Wymienione powyżej serwisy internetowe oferujące możliwość oglądania filmów i seriali online, nie są oczywiście jedynymi miejscami w internecie, gdzie znajdziemy płatne bądź darmowe filmy online dostępne legalnie. Jest ich o wiele więcej - z vod.pl, Kinoplexem, Iplexem czy nawet YouTubem na czele.

Wybór ulubionego serwisu udostępniającego filmy online jest indywidualną sprawą każdego internauty. Przy wyborze tym, poza własnym gustem, należy kierować się tylko jedną zasadą - nawet jeśli chcę oglądać filmy za darmo, robię to, korzystając z legalnych źródeł kultury.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.