Gal Gadot w roli kolejnej ikony. W kogo wcieli się tym razem?

12.10.2020 11:11
Gal Gadot w roli kolejnej ikony. W kogo wcieli się tym razem? Fot. AGIFP/Associated Press/East News

Od księżniczki Diany do Królowej Egiptu - Gal Gadot wcieli się w królową Kleopatrę w nadchodzącym filmie historycznym w reżyserii Patty Jenkins (m.in. "Wonder Woman" i "Wonder Woman 1984").

"Wonder Woman" w reżyserii Patty Jenkins z Gal Gadot w roli głównej jest najlepiej zarabiającym filmem w historii wyreżyserowanym przez kobietę. Dlatego też można zrozumieć, że nowy projekt przygotowywany przez ten duet przykuł uwagę gigantów branży filmowej. Jak podaje Deadline, walkę o prawa do projektu wygrało Paramount Pictures, które rywalizowało z m.in. Warner Bros., Universalem, czy Netflix i Apple.

Gal Gadot i Patty Jenkins opowiedzą historię Kleopatry

Sama produkcja na razie nie ma tytułu, ale wiemy, że główną bohaterką (w tej roli Gal Gadot) będzie Kleopatra VII. Kobieta po śmierci swojego ojca podjęła brutalną wojnę domową przeciwko swojemu bratu. Dzięki pomocy ze strony Juliusza Cezara (jej relacja z nim była dość poważna), Kleopatra stała się królową Egiptu.

Przeczytaj także

Jej życie było przepełnione tajemnicami, zdradami i konfliktami, co wydaje się być idealnym materiałem źródłowym na film. Zwłaszcza, że scenariuszem zajmie się Laeta Kalogridis, która ma na koncie adaptację "Altered Carbon" na potrzeby serialu Netfliksa.

Sama Gadot jest też bardzo podekscytowana projektem, który jest dla niej dość osobisty. Jak napisała na Twitterze:

Uwielbiam nowe przygody i kocham ekscytację nowymi projektami oraz powoływanie świetnych historii do życia. Opowieść o Kleopatrze to coś, co chciałam pokazać światu od dawna. Zwłaszcza, że pomaga mi w tym taka ekipa!

Patty Jenkins i Gal Gadot współpracowały niedawno przy "Wonder Woman 1984", które zadebiutuje w kinach 25 grudnia 2020 roku.

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.