Uwielbiany przez widzów serial Netfliksa skasowany

27.08.2020 10:04
Uwielbiany przez widzów serial Netfliksa skasowany Fot. . materiały prasowe Netflix

„Altered Carbon”, serial science-fiction od Netfliksa, został skasowany po dwóch sezonach. To kolejna kasacja popularnej marki w ostatnich dniach.

Netflix robi porządki. Gigant VOD informuje świat o kolejnym serialu, który nie dostanie nowych odcinków. Kilka dni temu taki sam los spotkał seriale „The Society” i „To nie jest OK”. Jako przyczynę cytowano wtedy problemy produkcyjne, związane z pandemią, niepewny czas produkcji oraz potrzeba utrzymania ludzi na kontraktach, w momencie, gdy nie wiadomo kiedy można wrócić na plan.

Przeczytaj także

„Altered Carbon” bez kontynuacji 

Jak podają dziennikarze portalu Deadline, którzy pierwsi poinformowali o nie-wznawianiu serialu, powód kasacji „Altered Carbon” jest jednak inny. Deadline twierdzi, że nie jest on związany z problemami, wywołanymi przez pandemię COVID-19, a standardową analizą biznesową Netfliksa.

Włodarze platfomy po każdym sezonie swojego serialu kalkulują swoje zyski i straty, swoje przychody (ilość widzów i subskrypcji) i wydatki (budżet nowego sezonu) i na tej podstawie decydują czy warto dalej inwestować w konkretną markę. Deadline informuje, że produkcja „Altered Carbon” przestała się opłacać Netfliksowi i że decyzja o niewznowieniu serialu zapadła już w kwietniu

Przeczytaj także

„Altered Carbon” – o czym opowiadał serial? 

Serial „Altered Carbon” powstał w głowie Laeta Kalogridis. Była to adaptacja serii książek brytyjskiego autora Richarda K. Morgana i opowiadała o świecie przyszłości, w którym każdy mógł kupić sobie specjalną „powłokę”, czyli ludzkie ciało, które odpowiadało jego potrzebom i poprzez proces przerzucania swojej świadomości do nowych „powłok”, żyć wiecznie.  W tych warunkach doszło do brutalnego morderstwa, a widzowie podążali za detektywem Takeshim Kovacsem, który próbował rozwikłać zagadkę, jednocześnie sam uciekając od szponów śmierci.

W dwóch sezonach serialu zobaczyliśmy dwóch aktorów, wcielających się w główną postać. Byli to: Joel Kinnaman i Anthony Mackie.

Przeczytaj także

Warto wspomnieć, że swego czasu Netflix mocno zainwestował w tę markę. W kwietniu na platformie pojawiła się też towarzysząca właściwemu serialowi produkcja animowana („Altered Carbon: Resleeved”), a źródła mówią, że główna seria zaplanowana była na pięć sezonów. Reguły rynku są jednak nieubłagane i Netflix właśnie uśmiercić popularny serial science-fiction ze swojego portfolio.

Czytaj także: Bartosz Bielenia gwiazdą "Prime Time" od producentów "Bogów". Są pierwsze zdjęcia.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.