Guy Ritchie wyreżyseruje film Marvel Studios „Captain Britain and the Black Knight”?

Sergiusz Kurczuk
11.09.2018 13:37
Guy Ritchie wyreżyseruje film Marvel Studios „Captain Britain and the Black Knight”? Fot. kadry z komiksów Excalibur vol. 1 #5, Black Knight vol. 4 #2 oraz PA Wire/PA Images/EAST NEWS

W sieci pojawiły się plotki dotyczące kolejnego filmu Marvel Studios. Podobno Guy Ritchie ma zająć się reżyserią produkcją zatytułowaną „Captain Britain and the Black Knight”.

W ciągu 10 lat istnienia Marvel Studios powstało 20 filmów o słynnych superbohaterach Marvela. Z powodów prawnych studio skupiło się głównie na postaciach znanych z komiksów o Avengers. Chociaż akcja większości produkcji dzieje się w USA, do panteonu superherosów szybko dołączyły postacie z innych części świata. Do tej pory nie było jednak w MCU brytyjskiego bohatera. Najsłynniejszym jest chyba Captain Britain. O filmie na jego temat plotkuje się już od jakiegoś czasu. Najnowsza informacja zdradza nie tylko pojawienie się kolejnego herosa, tytułu produkcji, ale również reżysera. 

Guy Ritchie wyreżyseruje film „Captain Britain and the Black Knight”?

Chcąc nie chcąc Marvel Studios musi wprowadzić niedługo nowych superbohaterów. Pojedynek Avengers z Thanosem dobiegnie końca w maju 2019 roku. Według przewidywań pożegnamy się wtedy z częścią składu drużyny. Kontrakty Roberta Downeya Jr., Chrisa Evansa i Chrisa Hemswortha powoli dobiegają końca. Ostatnia afera wokół tweetów Jamesa Gunna spowodowała, że produkcja „Strażników Galaktyki vol. 3” została zawieszona. Szefowie studia muszą więc zapełnić czymś luki w swoim kinowym uniwersum. 

Według portalu Ain’t It Cool News lukę ma zapełnić film „Captain Britain and the Black Knight”, w którym zadebiutuje brytyjski heros i jego kolega po fachu z wyspiarskimi korzeniami. Według informacji szefowie Marvel Studios do nowego filmu chcieliby zaangażować Guya Ritchiego. Reżyser jest znany z takich filmów jak „Przekręt”, „Sherlock Holmes” czy „Kryptonim U.N.C.L.E.”. Ostatnią produkcją filmowca był „Król Artur: Legenda miecza”. Prawdopodobnie z tego powodu jest brany pod uwagę jako reżyser „Captain Britain and the Black Knight”. Obecnie pracuje nad aktorską adaptacją „Aladyna”

Captain Britain - kim jest superbohater Marvela?

1 Fot. foto: Captain Britain vol. 1 #1

Obrońca Wielkiej Brytanii naprawdę nazywa się Brian Braddock i jest bratem Elisabeth, lepiej znanej jako członkini X-Men o pseudonimie Psylocke. Swoje moce zyskał podczas wypadku motocyklowego. Umierającego Briana uratował sam czarodziej Merlin, ofiarując mu dwa artefakty - Amulet Życia i Miecz Mocy. Chłopak wybrał pierwszy przedmiot i stał się superbohaterem znanym jako Captain Britain. Z czasem postać, która zadebiutowała w 1976 roku, wyewoluowała. Brian zmienił kostium, a jego losy skrzyżowały się z członkami X-Men, z którymi założył grupę Excalibur. 

30 Fot. foto: New Avengers vol. 3 #30

Dzięki magicznej przemianie posiadł nadludzką siłę, szybkość, wytrzymałość i zdolność latania. Jego moce zapewniają mu mistyczne siły otaczające Wielką Brytanię. Poza wyspami traci swoje zdolności. Oryginalnie posługiwał się zaczarowanym buzdyganem. Nie jednokrotnie walczył też mieczem samego króla Artura. 

Black Knight - kim jest superbohater Marvela?

1 Fot. foto: Black Knight vol. 4 #1

Do końca nie wiadomo, o którą postać z komiksów Marvela może chodzić. Tym przydomkiem posługiwało się kilku bohaterów, również negatywnych. Najsłynniejszym jest jednak Dane Whitman, który z czasem dołączył do Avengers. Zadebiutował w roku 1967 i przyjął pseudonim po swoim zmarłym wujku, który należał do grupy Masters of Evil. Nawrócony na łożu śmierci mężczyzna przekazał mu niezwykły dar. Dane od niego magiczny miecz Ebony Blade, który w czasach arturiańskich należał do samego sir Parsifala. Przez jakiś Whitman czas tkwił uwięziony w przeszłości, tocząc wiele bitew w średniowiecznej Anglii. Dzięki temu został prawdziwym rycerzem. Nie można jednak zapomnieć, że Black Knight to również uzdolniony naukowiec.

1 Fot. foto: Mystic Arcana: Black Knight #1

Czy plotki okażą się prawdziwe i wkrótce poznamy kolejny odległy od USA zakątek świata MCU? Być może pierwsza zapowiedź filmu „Captain Britain and the Black Knight” pojawi się w produkcji „Spider-Man: Far from Home”? W końcu w sequelu Peter Parker ma wyruszyć na wakacje po Europie. Jednym z punktów wycieczki alter ego Spider-Mana będzie Londyn. Na odpowiedzi na te pytania musimy poczekać jeszcze jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.