"Harry Potter" za darmo na Spotify. Czytają Daniel Radcliffe i największe brytyjskie gwiazdy

06.05.2020 14:45
"Harry Potter" za darmo na Spotify. Czytają Daniel Radcliffe i największe brytyjskie gwiazdy Fot. . John Sciulli/Getty AFP/East News

Daniel Randcliffe, czyli brytyjski aktor, wcielający się w rolę Harry’ego Pottera w adaptacjach słynnych powieści J.K Rowling, przeczytał pierwszy rozdział „Kamienia Filozoficznego” na rzecz specjalnego audiobooka. To początek nowej, ciekawej inicjatywy.

Kilka tygodni temu autorka „Harry’ego Pottera”, J.K Rowling uruchomiła „Harry Potter At Home”  – specjalną stronę internetową, na której możemy uczestniczyć w zajęciach Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, a także brać udział w różnego rodzaju zabawach czy wyzwaniach. Inicjatywa powstała, jako sposób na pomoc w znalezieniu rozrywki podczas trwającej pandemii koronawirusa. 

Przeczytaj także

Teraz w ramach akcji, opublikowano pierwszy rozdział „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” w formie audiobooka. Można odsłuchać go za darmo na Spotify (po założeniu konta w serwisie) oraz na stronie WizardingWorld.com. Tam też znajduje się wersja wideo ze słynnym czarodziejem.

„Harry Potter i kamień filozoficzny” – posłuchaj audiobooka

Pierwszy rozdział powieści dostępny jest na stronie WizardingWorld.com oraz na Spotify:

Posłuchaj podcastu

Przeczytaj także

Kto przeczyta kolejne rozdziały?

W kolejnych tygodniach kolejne gwiazdy będą czytały następne rozdziały słynnej książki, która nie tylko rozsławiła imię Harry Potter na cały świat, ale sprawiła też, że autorka J.K Rowling niemal z dnia na dzień stała się milionerką.

W akcję zaangażowani są także inni aktorzy i aktorki, związani ze światem „Harry’ego Pottera”: Eddie Redmayne, wcielający się w postać Newta Scamandera w filmach z serii „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, Noma Dumezweni, znana z roli Hermiony w sztuce teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, czy Stephen Fry, który był narratorem gier komputerowych z charakterystycznym logo z piorunem od blizny głównego bohatera.

Przeczytaj także

Wśród zaproszonych znajdą się także: Claudia Kim, wcialająca się w postać Nagini w 2. części „Fantastycznych zwierząt”, czy inne osobistości (nie tylko) z Wlk. Brytanii, z Davidem Bekchamem i Dakotą Fanning na czele.

Audiobook „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – zapowiedź wideo

W ramach promocji akcji pojawiło się też specjalne wideo, w którym możemy zobaczyć część twórców, którzy będą czytać kolejne rozdziały powieści.

Czytaj także: Najlepsza postać z serii "Harry Potter" według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.