Naukowcy odkryli węża, którego nazwali na cześć Salazara Slytherina z "Harry'ego Pottera"

22.04.2020 13:11
Naukowcy odkryli węża, którego nazwali na cześć Salazara Slytherina z "Harry'ego Pottera" Fot. taviphoto/easystock/Eastnews/zdjęcie poglądowe żmii

Grupa badaczy z Indii odkryła nowy gatunek jadowitej żmii, którą postanowili nazwać na cześć słynnego czarodzieja Salazara Slytherina, założyciela domu Slytherin w Hogwarcie, znanego z serii "Harry Potter". 

Świat fikcyjny po raz kolejny zderza się ze światem nauki - Indyjscy badacze odkryli nowy gatunek niezwykle jadowitej żmii, którą postanowili nazwać na cześć jedynego w swoim rodzaju Salazara Slytherina. Ich naukową podróż opisano w przyrodniczym miesięczniku naukowym "Zoosystematics and Evolution".

Nazwali żmiję na cześć postaci z Harry'ego Pottera

Dla niezaznajomionych z czarodziejskim światem wykreowanym przez J.K. Rowling - Salazar Slytherin był legendarnym czarodziejem, który wraz z 3 innymi magami postanowił założyć Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Od jego nazwiska wzięła się również nazwa jednego z domów Hogwartu. Slytherin wyróżniał się tym, że potrafił rozmawiać z wężami, przez co herb domu Slytherin był zdobiony właśnie przez to zwierzę.

Przeczytaj także

Właśnie ta wyjątkowa (nawet wśród czarodziejów) cecha spowodowała, że naukowcy postanowili nazwać nowo odkryty gatunek gadów imieniem Slytherina. Zwierzę od teraz nazywa się Trimeresurus salazar. Co ciekawe, badacze w swoim artykule naukowym zasugerowali również, aby gad był zwany potocznie "domowym zwierzątkiem Slytherina". 

Jadowite żmije zamieszkują zachodnią i południowo-zachodnią Azję. Ten dany rodzaj znaleziono akurat w Indiach, ale szacuje się, że istnieje ponad 48 różnych odmian żmij w południowo-zachodniej Azji. Żmije Trimeresurus salazar charakteryzują się tym, że samce tego gatunku mają pomarańczowo-czerwony pasek na boku głowy. 

Niestety, rzecznik prasowy Slytherinu nie był w stanie udzielić nam komentarza.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.