Hulk w zbroi Iron Mana i Kapitan Marvel w "Age of Ultron" - nowe usunięte sceny z filmów Marvela

18.11.2019 11:17
Hulk |undefined Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się opisy nowych, wcześniej niepublikowanych usuniętych scen z filmów Marvela. Są dostępne na Disney+ i w zbiorczym wydaniu wszystkich produkcji MCU "Infinity Saga".

Rok 2019 to bardzo ważna data dla fanów filmów Marvel Studios. Swoją premierę miała kulminacja 10-lecia MCU w postaci "Avengengers Endgame". To jednak nie koniec. Już niedługo zadebiutuje zbiorcze wydanie wszystkich dotychczasowych tytułów MCU pod nazwą "Infinity Saga". Filmy są też dostępne w ofercie Disney+. W obu przypadkach dostępne są nowe usunięte sceny z hitów Marvela.

Kapitan Marvel w "Avengers: Age of Ultron"

O tym, że Carol Danvers miała zadebiutować cztery lata wcześniej, słyszał już chyba każdy fan Marvela. Ale nie wielu widziało to na własne oczy. Platforma streamingowa Disney+ pozwala puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie, jak wyglądałoby kinowe uniwersum, gdyby Kapitan Marvel pojawiła się na ekranie w 2015 roku. Po premierze drugiej części "Avengers" Kevin Feige i Joss Whedon potwierdzili, że w pierwszej wersji filmu miała pojawić się potężna superbohaterka.

 

W sieci pojawiło się zdjęcie, ukazujące niewykorzystaną scenę z "Avengers: Age of Ultron", na którym pojawia się Kapitan Marvel.

Z ostatniej chwili: Nowa usunięta scena na Disney+ pokazuje, jak oryginalnie Kapitan Marvel miała pojawić się w "Avengers: Age of Ultron".

Do tej pory dostępne były jedynie opisy tego wyciętego fragmentu filmu. Pod koniec produkcji - kiedy widzimy zgromadzenie nowych członków Avengers. Początkowo obok Scarlet Witch, Visiona, War Machine'a i Falcona, miała pojawić się jeszcze jedna postać - Kapitan Marvel. Gdyby bohaterka zadebiutowała w drugiej części Avengers, musiałaby również brać udział w "Civil War" i "Infinity War". Niestety nie było nam dane tego zobaczyć, ponieważ twórcy zdecydowali się poprowadzić historię superbohaterki w trochę innym kierunku.

Przeczytaj także

Platforma Disney+ jest dostępna w wybranych krajach od 12 listopada 2019 roku. Na razie nie poinformowano, kiedy usługa trafi do Polski.

Przeczytaj także

Professor Hulk w "Avengers: Infinity War"

To jednak nie koniec nowości. W sekcji dodatków w boksie "Infinity Saga" zobaczymy kolejną usuniętą scenę, na którą liczyło wielu fanów "Infinity War". Kiedy pojawiły się materiały promujące trzecią część "Avengers", przedstawiające Bruce'a Bannera w zbroi Hulkbuster, fani nie mieli wątpliwości, że w filmie braci Russo zobaczymy scenę, w której Hulk rozrywa pancerz i wychodzi z niego, by walczyć z siłami Thanosa. Tym bardziej że w sieci pojawiły się concept arty przedstawiające tę scenę, a w sprzedaży gadżety nią inspirowane. Finalnie okazało się jednak, że tego typu zajście nie miało miejsca, a Hulk wystąpił tylko na samym początku filmu. Skąd więc całe zamieszanie?

Początkowo twórcy chcieli wprowadzić postać Professora Hulka jeszcze w "Infinity War". To waśnie podczas bitwy o Wakandę po raz pierwszy miała objawić się nowa forma Zielonego Giganta - istota z siłą Hulka i intelektem oraz osobowością Bannera. Scenarzyści zmienili jednak swoje pierwotne plany i przenieśli debiut mądrego Hulka do filmu "Avengers: Endgame". Jak podaje ComicBook.com, fani MCU będą mieli okazję zobaczyć scenę, w której Hulk rozrywa Hulkbustera od środka. Wszystko dzięki jednemu z dodatków, który ukaże się w zestawie "Infinity Saga".

Infinity Saga Fot. foto: materiały promocyjne

Box jest dostępny od 15 listopada 2019 na terenie USA. Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do Polski. Amerykańska cena zestawu wynosi ponad 500 dolarów.

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel zaprezentował oficjalny zwiastun wszystkich swoich filmów z "The Infinity Saga"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.