Ile jesteś w stanie zrobić dla internetowej sławy? Niezwykły zwiastun thrillera „Spree” z gwiazdą „Stranger Things”

24.07.2020 16:09
Ile jesteś w stanie zrobić dla internetowej sławy? Niezwykły zwiastun thrillera „Spree” z gwiazdą „Stranger Things” Fot. . materiały prasowe Netflix

Media społecznościowe rządzą naszym życiem, a niektóry są w stanie zrobić wszystko dla internegowej sławy – zdaje się mówić pierwszy zwiastun thrillera „Spree”, w którym wystąpił Joe Keery, gwiazda serialu „Stranger Things”.

„Spree” to film opowiadający o młodym chłopaku, który jest kierowcą aplikacji car-sharingowej na wzór Ubera, czy Lyft. Chłopak ma też ogromne parcie na internetową sławę, dlatego postanawia nie tylko nagrywać wszystkie swoje przejazdy z innymi, ale także podkręcić emocje, dokonując coraz dziwniejszych czynów z osobami, które akurat wsiadły do jego samochodu.

Przeczytaj także

„Spree” – zwiastun

W sieci właśnie pojawił się nowy zwiatun filmu, który zadebiutował na tegorocznym festiwalu w Sundance.

Przeczytaj także

Reżyser o pomyśle na fabułę

Eugene Kotlyarenko, reżyser filmu, w następujących słowach wypowiedział się o pomyśle na fabułę:

„Social media zmieniły spośób postrzegania tożsamości i moralności, a także systemu wartości. Używanie mediów społecznościowych ma ogromne konsekwencje na wszystkie dziedziny naszego życia, a kino musi wreszcie mocniej podjąć ten temat”.
„Poszukiwanie uwagi innych za wszelką cenę stało się jednym z głównym celów używania social mediów, a medium filmowe nadaje się idealnie do opowiedzenia o tym problemie. (…) Filmem „Spree” chciałem przyjrzeć się roli social mediów w postępującym procesie dehumanizacji, która jest związana z ciągłym dążeniem do zyskania uwagi innych". 
Przeczytaj także

Przyznał, że równocześnie chciał wykorzystać możliwości, jakie daje wizualna strona mediów społecznościowych i możliwość pokazania jej na ekranie. 

„Chciałem rozszerzyć możliwości filmowe, integrując światy aplikacji, komentarzy internetowych i szeregu ekranów i streamingu”. 

Świetnie udało się to w niedawnym filmie „Searching”, opowiadającym o ojcu, którego córka zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Całą akcję filmu oglądaliśmy niczym na ekranie urządzeń elektronicznych głównego bohatera. Zwiastun „Spree” zapowiada, że twórcy thrillera postanowili wykorzystać podobny pomysł.

Przeczytaj także

„Spree” – ekipa i obsada

Reżyserem filmu jest Eugene Kotlyarenko, który napisał także scenariusz, wraz z Genem McHugh. Na ekranie w głównej roli wystąpił Jane Keery, najlepiej znany z roli Steve’a w popularnym serialu „Stranger Things”, a także David Arquette, Mischa Barton i Sasheer Zamata.

Przeczytaj także

„Spree” – kiedy premiera?

Film ma mieć swoją amerykańską premierę 14 sierpnia. Chwilowo nie wiadomo czy i kiedy pojawi się w Polsce. Wydaje się jednak, że temat oraz główna gwiazda są na tyle przyciągające, że produkcja może pojawić się jeszcze w naszym kraju.

Czytaj także: Jaką rolę w „Stranger Things 3” odegra Steve? I co będzie łączyło 3. sezon z „Powrotem do przyszłości”?

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.