J.K. Rowling wyjaśniła, dlaczego nie pojawiła się w programie "Harry Potter: Return to Hogwarts"

29.08.2022 17:20
J.J. Rowling Fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Ponad pół roku po ukazaniu się specjalnego programu J.K. Rowling wyznała, dlaczego nie pojawiła się w projekcie.

Z okazji 20-lecia pierwszego filmu o Harrym Potterze 1 stycznia 2022 na HBO Max pojawił się program "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts", który miał na celu pokazanie "czarującej historii tworzenia legendarnego filmu oraz rozmowy z obsadą". W programie pojawili się m.in. Daniela Radcliffa, Emmę Watson i Ruperta Grinta oraz inni członkowie obsady. Zabrakło jednak J.K. Rowling i pisarka w końcu wyjaśniła, dlaczego nie wzięła udziału w tym projekcie.

Polecamy

Harry Potter: J.K. Rowling wyjaśniła, dlaczego nie pojawiła się w programie "Return to Hogwarts"

Jak podaje hollywoodreporter.com, J.K. Rowling po ponad pół roku od debiutu "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts" wyjaśniła, dlaczego nie pojawiła się w projekcie HBO:

Tak, zaproszono mnie do programu, ale zdecydowałam, że nie wezmę w nim udziału. Pomyślałam, że jest to bardziej produkcja o filmie, a nie o książkach i słusznie, na tym właśnie polegała ta rocznica. Nikt nie radził mi, żebym tego nie robiła.
Polecamy

Ostatecznie w programie możemy zobaczyć fragmenty starego wywiadu z autorką. Spekulowano wcześniej, że J.K. Rowling nie pojawiła się w programie ze względu na jej transfobiczne wypowiedzi.

Polecamy

W programie "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts" pojawili się m.in. Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Hart.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.