Jak ewoluowała filmowa zbroja Iron Mana? [WIDEO]

10.08.2020 12:03
Iron Man|undefined Fot. ©2009 Marvel./EAST NEWS

Iron Man to jeden z najważniejszych herosów filmowego uniwersum Marvela. Tony Stark lubił udoskonalać swoje zbroje. Jak wyglądała ewolucja tej postaci?

Film "Iron Man" z 2008 roku był początkiem prawdziwej rewolucji w świecie kina komercyjnego. To właśnie ta produkcja z Robertem Downeyem Jr. w roli tytułowej rozpoczęła globalną fascynację Marvelem. Przez kolejne 11 lat Iron Man stanowił trzon kinowego uniwersum. Z tego powodu platforma Disney+ postanowiła uhonorować herosa. 

Iron Man - wszystkie zbroje z filmów Marvela

Dzięki niezwykle popularnemu do dziś "Iron Manowi" w reżyserii Jona Favreau o Marvelu słyszał cały świat, a czytanie komiksów superbohaterskich stało się niezwykle modne. Swoich własnych produkcji kinowych doczekały się nawet mniej popularne postacie takie jak członkowie Strażników Galaktyki, Eternals czy Shang-Chi. 

Przeczytaj także

Chociaż Tony Stark poświęcił swoje życie, żeby pokonać Thanosa, pozostał na zawsze w sercach wiernych fanów MCU. Mimo śmierci nadal jest niezwykle popularny. Właśnie z tego powodu Disney+ zaprezentował krótki materiał wideo, który powinien spodobać się wszystkim fanom Iron Mana - podsumowanie zbroi, pojawiających się w filmach Marvela. 

W powyższym wideo możemy zobaczyć 13 zbroi, które wystąpiły w ciągu 12 lat dotychczasowej historii MCU. Fani mogą zobaczyć, jak zmieniał się wynalazek Tony'ego Starka na przestrzeni kolejnych filmów Marvela. Oprócz nazwy i modelu danej zbroi, pojawia się też informacja, w którym filmie możemy zobaczyć ją w akcji. 

 

Podsumowanie ma również inne zadanie - zachęcić potencjalnych widzów do wykupienia abonamentu na Disney+, gdzie można obejrzeć wszystkie filmy Marvela, w których pojawia się Iron Man. Niestety usługa nadal nie jest dostępna w Polsce. Wciąż musimy czeka na oficjalną informację na temat startu Dinsey+ w naszym kraju. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak załatwia się Iron Man? Marvel w końcu zdradził tajemnicę technologii Tony'ego Starka

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.