Jak początkowo miał wyglądać Luke Skywalker w filmie "Przebudzenie Mocy"?

Sergiusz Kurczuk
26.11.2018 12:49
Jak początkowo miał wyglądać Luke Skywalker w filmie "Przebudzenie Mocy"? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

W sieci pojawił się concept art z filmu "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi", przedstawiający jak Mark Hamill miał wyglądać jako stary Luke Skywalker.

Film Riana Johnsona "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" nie został zbyt dobrze przyjęty przez fanów serii "Star Wars". Jednym z powodów dość ostrej krytyki było to, jak reżyser zdecydował się ukazać Luke'a Skywalkera. Mark Hamill powrócił do roli Jedi po prawie trzydziestu latach i miłośnicy kosmicznej sagi spodziewali się zupełnie czego innego - wielkiego bohatera, który w pojedynkę rozgromi siły Najwyższego Porządku. Tymczasem w VIII epizodzie widzimy starego, cynicznego mężczyznę, który postanowił odciąć się od Mocy i od problemów galaktyki. Okazuje się, że mogło być jeszcze gorzej i to już w filmie "Przebudzenie Mocy". Luke mógł wyglądać trochę inaczej.

"Gwiezdne Wojny: "Przebudzenie Mocy" - jak miał wyglądać Luke Skywalker?

W sieci pojawił się concept art z roku 2013, czyli z okresu na długo przed premierą "Przebudzenia Mocy". Grafikę stworzył Christian Alzmann, który pracował przy VII epizodzie "Star Wars" i spin-offie "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Alzmann najwidoczniej inspirował się pewną męską fryzurą, która w tamtym okresie była dość popularna. Chodzi o... męski koczek!

Mój pierwszy obrazek, który zrobiłem do filmu "Gwiezdne Wojny: "Przebudzenie Mocy". To było w styczniu 2013 roku. Luke był opisywany jako typ porucznika Kurtza [z filmu "Czas apokalipsy" - przyp. red.], chowający się przed światem w jaskini.

Concept art trafił na Twittera Phila Szostaka z Lucasfilm, który pracował przy "Przebudzeniu Mocy" jako osoba nadzorująca sferę wizualną. Filmowiec zacytował fragmenty książki opisującej powstawanie "Ostatnich Jedi" dotyczące wyglądu Luke'a.

W tym momencie historii trzydzieści lat po upadku Imperium Luke zapuścił się w mroczne miejsce. Zawsze miał w sobie mroczną stronę, zaczynając od tego, że jego ojcem był Darth Vader, z czym bardzo się zmagał. Skończył izolując się od świata w tej świątyni Jedi na nowej planecie i teraz tam medytuje i rozpatruje całe swoje życie. Stopniowo w trakcie rozwoju wydarzeń, ponownie odkrywa swój potencjał i wraca do siebie.

Grafika stworzona przez Alzmanna nie odbiega aż tak bardzo od wizerunku Skywalkera, który pojawił się w ostatniej scenie "Przebudzenia Mocy" i filmie "Ostatni Jedi". Poza fryzurą tak naprawdę nie wiele się zmieniło, więc ponura wersja Skywalkera była brana pod uwagę od samego początku powstawania nowej trylogii.

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Twórcy potwierdzili, że w obsadzie zwieńczenia nowej trylogii Skywalkerów, ponownie zobaczymy Marka Hamilla. Mimo że bohater zginął pod koniec 8. części, prawdopodobnie pojawi się jako Duch Mocy, lub we wspomnieniach którejś z postaci. Na razie trudno przewidywać, bo nie zdradzono nawet podtytułu filmu. Pozostaje man czekać na dalsze informacje i premierę, która planowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.