James Cameron pochwalił się, że "Avatar 2" jest już gotowy, a niedługo skończy też "Avatara 3"

28.09.2020 11:08
James Cameron pochwalił się, że "Avatar 2" jest już gotowy, a niedługo skończy też "Avatara 3" Fot. face to face/Reporter/East News

Reżyser "Titanica", "Terminatora" i "Avatara" pochwalił się niedawno postępami nad swoimi kolejnymi produkcjami. Podobno ma gotowe już prawie dwa filmy z serii "Avatar".

James Cameron niedawno podzielił się szczegółami na temat powstawania kontynuacji "Avatara". Reżyser zdradził, że "Avatar 2" jest właściwie gotowy, a przy okazji nakręcono też 95% "Avatara 3".

Filmy Avatar 2 i 3 właściwie są już gotowe 

Cameron podzielił się tymi informacjami z Arnoldem Schwarzeneggerem w ramach Austrian World Summit for the Environment. Gwiazdor i były gubernator Kalifornii był gospodarzem szczytu, który był zapowiedziany jako "największa konferencja na temat środowiska na świecie".

Przeczytaj także

Schwarzenegger wyjawił, że to właśnie James Cameron był jedną z pierwszych osób, która próbowała mu otworzyć oczy na temat kryzysu klimatycznego. Jak wyjawił Arnie:

Próbowałeś mi uświadomić te problemy całe te lata temu, kiedy nie do końca rozumiałem nawet o czym mówisz! To było w jakimś 1984 roku, kiedy reżyserowałeś "Terminatora".

Panowie porozmawiali też na temat swoich nowych projektów. Ze względu na koronawirusa, Disney przeniósł premierę "Avatara 2" na grudzień 2022 roku. Oznacza to, że twórca będzie miał prawie 2 lata na dopracowanie efektów specjalnych, ponieważ jak wyznał, "Avatar 2" jest już nakręcony:

W dniu, kiedy dokończymy "Avatara 2", zaczniemy po prostu pracować nad "Avatarem 3". Teraz jestem w Nowej Zelandii, gdzie kręcimy resztę rzeczy z aktorami. Brakuje nam jeszcze około 10% materiału. Skończyliśmy już "Avatara 2" i właściwie w 95% nakręciliśmy też "Avatara 3".

Całą rozmowę zobaczycie poniżej:

Kolejne części "Avatara" będą debiutowały co dwa lata w grudniu, czyli kolejno w 2024, 2026 i 2028 roku. Łącznie seria ma liczyć 5 filmów.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.