James Gunn też jest niezadowolony z premiery "The Suicide Squad" na HBO Max

09.12.2020 14:03
James Gunn też jest niezadowolony z premiery "The Suicide Squad" na HBO Max Fot. AFP/EAST NEWS

Reżyser jest sceptycznie nastawiony do platformy streamingowej od Warner Bros., dlatego też dołączył do grupy krytyków firmy, do której należał już m.in. Christopher Nolan.

James Gunn jest krytycznie nastawiony wobec premiery filmów na HBO Max

Reżyser nadchodzącego "The Suicide Squad" nie jest zadowolony z HBO Max. James Gunn dołączył więc do grupy krytyków Warner Bros., które kilka dni temu zapowiedziało, że wszystkie filmy firmy w 2021 roku zadebiutują jednocześnie na platformie streamingowej oraz w kinie.

Polecamy

Jak podaje The Hollywood Reporter, Gunn jest jednym z reżyserów, którzy są przeciwni HBO Max. Raport THR bazuje na informacjach insiderów wewnątrz firmy. Według nich, nastroje są nieco bojowe. Jak czytamy:

WarnerMedia musiało rzucić dziesiątkami milionów w stronę Gal Gadot i innych "poważnych zawodników", bo firma chce mieć 3. film w serii. Ale to podnosi poprzeczkę dla innych. Według naszych źródeł, reżyser "The Suicide Squad" James Gunn jest agnostykiem platformy HBO Max. Nie był zadowolony z obrotu sytuacji, która mocno wpłynie na to, ile pieniędzy na swojej pracy zarobią reżyserowie i inni inwestorzy. 
Polecamy

Wygląda więc na to, że jego odczucia wobec sprawy są podobne do tych, którymi podzielił się niedawno Christopher Nolan. Reżyser "Incepcji" stwierdził bowiem, że HBO Max jest najgorszą dostępną obecnie platformą streamingową i nie tak powinni być traktowani twórcy - zwłaszcza, że dla Warner Bros. pracuje mnóstwo świetnych i docenianych artystów. 

Gunn podjął współpracę z Warner Bros., kiedy to został na chwilę usunięty z roli reżysera "Strażników Galaktyki 3". W międzyczasie zdołał napisać "The Suicide Squad", który potem również wyreżyserować. W rolach głównych wystąpią m.in. David Dastmalchian, John Cena, Jai Courtney, Nathan Fillion, Joel Kinnaman, Sean Gunn, Pete Davidson, Taika Waititi, Peter Capaldi, Viola Davis, Idris Elba, Margot Robbie i Michael Rooker.

Polecamy

Film "The Suicide Squad" ma się pojawić w kinach, a także na HBO Max, już 6 sierpnia 2021 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.