Jan Komasa zdradził, że reżyser "Parasite" jest fanem "Bożego ciała": "Chciał nam nawet dać jednego Oscara"

11.02.2020 09:21
Bong Joon-ho, Jan Komasa, Pedro Almodovar, Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov|undefined Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Oscary 2020 za nami. Najlepszym filmem Międzynarodowym został "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga. Filmowiec jest wielkim fanem "Bożego ciała" Jana Komasy.

"Parasite" był faworytem 92. gali wręczenia Oscarów. Południowokoreański film zdobył finalnie cztery nagrody - za scenariusz oryginalny, reżyserię, najlepszy film oraz najlepszy film międzynarodowy. W tej kategorii konkurował z polskim kandydatem - "Bożym ciałem". Okazuje się, że Joon-ho Bong jest wielkim fanem polskiej produkcji.

"Boże ciało" - Joon-ho Bong wielkim fanem polskiego filmu

Każdy, kto chociaż trochę zna się na kinie, doskonale zdawał sobie sprawę, że polska produkcja nie miała szans z "Parasite". Nie bez powodu film Bonga dostał statuetkę w kategorii Najlepszy film. "Parasite" stał się pierwszym w historii Oscarów zagranicznym filmem, który został nagrodzony w tej kategorii.

Przeczytaj także

Okazuje się jednak, że filmowiec podszedł do zwycięstwa dość skromnie. Opowiedział o tym Jan Komasa w rozmowie z Wprost.

Bong bardzo pozdrawia naszą ekipę, chciał nam nawet dać jednego Oscara. Powiedział, że to jeden z jego najbardziej ulubionych filmów w oscarowym zestawieniu. 

Mimo wszystko, przegrana z "Parasite" oraz nominacja do jednej z najważniejszych nagród filmowych to wielkie wyróżnienie dla polskiego twórcy, który ma dopiero 38 lat. "Boże ciało" zostało docenione przez Amerykanów, którzy kupili prawa, by w przyszłości powołać amerykański serial na podstawie filmu.

Przeczytaj także

"Sala Samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Już za kilka tygodni do kin trafi kolejna produkcja w reżyserii Komasy. Mowa o filmie "Sala Samobójców. Hejter", który będzie luźną kontynuacją tytułu z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Adam Gradowski i Julia Wieniawa. Produkcja trafi do kin już 6 marca 2020 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Sala Samobójców. Hejter" - Jan Komasa na zdjęciach z planu nadchodzącego filmu
 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.