Jared Leto zaprasza do "rozszerzającego się uniwersum Marvela" w nowym zwiastunie "Morbiusa"

08.12.2020 10:02
Jared Leto Fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Nowy zwiastun filmu "Morbius" został poprzedzony wystąpieniem Jareda Leto. Artysta rzuca nowe światło na temat uniwersum "Spider-Mana". Czy jest częścią MCU?

W sieci pojawił się nowy, międzynarodowy zwiastun filmu "Morbius". Przed obejrzeniem zapowiedzi fanów Jareda Leto czeka niespodzianka. Artysta osobiście zaprasza na trailer i nawiązuje do pytania, czy filmy Sony Pictures należą do uniwersum MCU.

"Morbius" - Jared Leto zaprasza na nowy zwiastun filmu Marvela

Prawa autorskie do postaci zawsze wszystko komplikują. Chociaż filmy o większości postaci z Marvel Comics może robić Disney za pośrednictwem Marvel Studios, kinowy Spider-Man nadal należy do Sony Pictures i jego występ w MCU istnieje na zasadzie porozumienia obu firm, które od jakiegoś czasu żyją w symbiozie.

Polecamy

Ale jeśli już o symbiozie mowa, warto wspomnieć, że od 2018 roku, czyli filmu "Venom" Sony tworzy własne uniwersum Marvela, skupione wokół postaci pajęczego superbohatera. Kolejną produkcją z tej serii będzie "Morbius" z Jaredem Leto w roli tytułowej. Od pierwszego zwiastuna filmu fani nie są w stanie rozgryźć, czy jego akcja rozgrywa się w MCU, czy nie ma nic wspólnego z tym kinowym uniwersum. Najnowsza zapowiedź "Morbiusa" wcale nie pomaga odpowiedzieć na to pytanie.

Polecamy

Przed japońską zapowiedzią filmu Jared Leto wita swoich fanów i zaprasza na zwiastun oraz film.

Chociaż w samym zwiastunie nie pojawia się zbyt dużo nowości, pod koniec zapowiedzi padają trudne do interpretacji słowa aktora.

Myślę, że będzie fajnie i nie mogę się doczekać, aż zobaczycie ten film. To ekscytująca rola i rozszerzające się uniwersum. Mamy na co czekać.

Fragment wypowiedzi artysty można interpretować dwojako - albo chodziło mu o rozszerzające się uniwersum filmów skupionych wokół Spider-Mana, którego, o ironio w nim jeszcze nie ma, albo Leto mówił o uniwersum jako całości produkcji na podstawie komiksów Marvela. Trudno orzec, tym bardziej że w jednych z poprzednich zwiastunów pojawił się Michael Keaton - odtwórca Vulture'a w filmie "Spider-Man: Homecoming", który według plotek ma też wystąpić w nadchodzącym "Spider-Manie 3".

Polecamy

"Morbius" - kiedy premiera?

Istnieje jeszcze możliwość, że Keaton wcale nie wciela się w Adriana Toomesa, a Sony postanowiło przyciągnąć widzów do kin podstępem. Miejmy jednak nadzieję, że tak nie będzie i oba kinowe światy są rzeczywiście połączone. Byłby to krok w kierunku spełnienia marzeń wielu fanów Marvela, którzy od dawna chcieliby zobaczyć na kinowym ekranie rozbudowany superbohaterski świat rodem z komiksów Domu Pomysłów.

Polecamy

Być może odpowiedzi na nurtujące nas pytania pojawią się w "Morbiusie". Historia naukowca, który podczas próby wyleczenia się z rzadkiej choroby krwi zamienia się w żywego wampira, zadebiutuje w kinach 19 marca 2021 roku. Miejmy nadzieję, że koronawirus do tego momentu będzie w odwrocie i rzeczywiście zobaczymy tę produkcję na dużym ekranie.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.