Jason Voorhees znowu zabija w fanowskim filmie „Friday the 13th: Legacy”

Sergiusz Kurczuk
16.10.2017 15:04
Jason Voorhees znowu zabija w fanowskim filmie „Friday the 13th: Legacy” Fot. materiały promocyjne

Zakrwawiona maska hokejowa, zniszczony kombinezon roboczy i wielka maczeta to atrybuty jednego z najbardziej krwawych bohaterów horrorów. Opętany żądzą zabijania Jason, powraca w fanowskim filmie krótkometrażowym „Friday the 13th: Legacy”. 

Chociaż piątek trzynastego już za nami, nie oznacza to, że nie możemy wspomnieć jednego z najsłynniejszych slasherów. Mordercze przygody Jasona Voorheesa zawiodły go aż w przestrzeń kosmiczną. Na szczęście najnowszy fanowski krótkometrażowy film bazuje raczej na sprawdzonych motywach charakterystycznych dla serii stworzonej przez Seana Cunninghama. Premiera filmu „Friday the 13th: Legacy” odbyła się na serwisie YouTube 13 października 2017 roku. Zanim do niej doszło, w sieci można było zobaczyć zwiastun oraz plakaty. 

Piątek 13 Fot. foto: materiały prasowe
Piątek 13 Fot. foto: materiały prasowe

A tak prezentuje się efekt pracy amatorów Jasona Voorheesa i serii „Piątek trzynastego”:

W prawie 20-minutowym filmie pojawia się wiele elementów znanych z oficjalnej serii. Jest charakterystyczna muzyka, bryzgająca krew, kostium Jasona, maczeta (i widły!), przygłupi nastolatkowie, trochę seksu, wprowadzanie widza w maliny, jezioro Crystal Lake, a nawet Pamela Voorhees. Niestety w oczy rażą błędy montażowe i średnia (nawet jak na amatorski film krótkometrażowy) gra aktorska. Najbardziej przekonująco wypada chyba Jason. „Friday the 13th: Legacy” wyreżyserował Ian Messenger z CatchMeKillMe Productions, który wcielił się również w zamaskowanego mordercę. W pozostałych rolach wystąpili weterani innych fanowskich produkcji: Mark Justice, Sarah Schultz oraz Tim Christie. Na profesjonalny film o Jasonie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Studio Warner Bros. planuje wskrzesić serię w roku 2020, kiedy minie równo 40 lat od premiery pierwszej części. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.