Johnny Depp jako Alice Cooper? Muzyk chce, żeby aktor zagrał go w jego biografii

29.05.2020 11:07
Johnny Depp i Alice Cooper|undefined Fot. Sputnik/EAST NEWS

Alice Cooper znalazł kandydata do głównej roli w jego biografii. Muzyk uważa, że najlepszym aktorem byłby Johnny Depp, z którym gra w zespole Hollywood Vampires.

Od kilku lat niezmiernie popularne stały się filmowe biografie słynnych muzyków. Alice Cooper też chciałby, żeby powstał film o jego nietuzinkowym życiu. Znalazł nawet odtwórcę głównej roli.

Johnny Depp jako Alice Cooper w biografii muzyka?

Kiedy w 2018 roku do kin wszedł film opowiadający o grupie Queen pod tytułem "Bohemian Rhapsody", pojawił się nowy trend w kinematografii - filmy muzyczne poświęcone wybitnym artystom. W kolejnych miesiącach w kinach zadebiutował "Rocketman" - musicalowa biografia Eltona Johna. To jednak dopiero początek muzycznych produkcji, bo obecnie powstaje kilka innych tytułów opowiadających o muzykach.

Przeczytaj także

Alice Cooper nie chce być gorszy i z chęcią zobaczyłby biografię poświęconą nie tylko jego życiu prywatnemu, ale również karierze muzycznej. O swoim marzeniu rozmawiał z Yahoo Entertainment.

Mam nadzieję, że nie byłby to taki film, który wymaga, żebym najpierw umarł. Zwykle dzieje się tak z zespołami, które odniosły ogromny sukces komercyjny,  i chociaż odnosiliśmy sukcesy i sprzedaliśmy wiele płyt, nie wszystkim się spodobałem. Byłem zdecydowanie po ciemniejszej stronie życia i myślę, że z tego powodu byłby to świetny film.
Przeczytaj także

Nie mogło zabraknąć oczywiście pytania o to, kto powinien się wcielić w Coopera. Muzyk to niezwykle barwna postać o specyficznej osobowości. Według gwiazdora najlepszym kandydatem byłby Johnny Depp.

Gdyby Johnny Depp wyglądał lepiej, mógłby mnie zagrać... Johnny byłby najlepszym facetem do grania mnie, ponieważ naprawdę lubi wcielać się w postacie, których nikt inny nie chce grać. I uwielbia protetykę, przyczepiłby sobie mój nos i tak dalej. Zna mnie wystarczająco dobrze, więc mógłby mnie naśladować całkiem dobrze. Jestem tego pewien.
Przeczytaj także

Cooper i Depp przyjaźnią się od 2012 roku, kiedy muzyk gościnnie wystąpił w filmie "Mroczne cienie". W ciągu kolejnych lat prywatna znajomość przerodziła się we współpracę. Od 2015 roku Cooper i Depp współtworzą supergrupę muzyczną Hollywood Vampires, w której gra również Joe Perry z Aerosmith. Zespół wydał do tej pory dwa albumy, na których gościnnie zagrały takie gwiazdy rocka jak Paul McCartney, Dave Grohl czy Joe Walsh.

Przeczytaj także

Życie Coopera byłoby świetnym materiałem na film biograficzny, ale na razie nie ma żadnych oficjalnych planów związanych z rozpoczęciem produkcji. Być może po słowach muzyka niebawem zgłosi się do niego jakiś producent i wkrótce Depp rzeczywiście będzie miał okazję wcielić się w legendę rocka.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Powstaje film biograficzny o Davidzie Bowie’em. Kto wcieli się w muzyka?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.