"Joker" Todda Philipsa z kolejnym rekordem. Film zarobił pokaźną sumę

04.11.2019 09:48
Joker |undefined Fot. . kadr z wideo JOKER - Final Trailer - Now Playing In Theaters/YouTube

"Joker" Todda Philipsa wszedł do kina 4 października 2019 roku. Od czasu premiery minął już miesiąc, a kwota, którą zarabia film, wciąż rośnie.

"Joker" Todda Phillipsa to jeden z najlepszych filmów roku i o tym zdążyło się przekonać już wiele osób. Produkcja trafiła na wielkie ekrany miesiąc temu i przyciągnęła do kin tłumy osób. Świadczy o tym suma, którą zarobił film. W tytułową postać wcielił się Joaquin Phoenix, który świetnie się sprawdził w tej roli. "Joker" opowiadał historię jednego z wrogów Batmana - Todd Philips przedstawił genezę postaci.

"Joker" Todda Philipsa z kolejnym rekordem. Film zarobił pokaźną sumę

Pod koniec października 2019 roku informowaliśmy was o tym, że produkcja Todda Philipsa przekroczyła próg finansowy wśród filmów od 18. roku życia. "Joker" pokonał "Deadpoola" i tym samym stał się najlepiej zarabiającym filmem z kategorią wiekową R w historii kina. Po miesiącu od premiery film o Jokerze zarobił już ponad 900 milionów dolarów. Według analityków produkcja niebawem może przekroczyć barierę miliarda dolarów.

Przeczytaj także

Czy powstanie sequel filmu? W jednym z wywiadów Todd Philips przyznał, że jeśli dostałby taką propozycję od studia Warner Bros. prawdopodobnie zgodziłby się nakręcić kolejną część. Później jednak stwierdził, że są na to małe szanse. O czym mogłaby opowiadać 2. część filmu? Okazuje się, że reżyser razem z Joaquinem Phoenixem rozmawiali już na temat fabuły kontynuacji, ale to było jedynie gdybanie.

Zobacz także: Joaquin Phoenix zaimprowizował jedną z najlepszych scen w "Jokerze"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.