"Joker" doczeka się aż dwóch kontynuacji? Phoenix ma zarobić na nich 50 milionów dolarów

14.09.2020 11:49
Joker|undefined Fot. LILO/SIPA/SIPA/East News

Kinowy hit "Joker" ma szansę na aż dwie kontynuacje na dużym ekranie. Joaquinowi Phoenixowi za ponowne wcielenie się w rolę zaproponowano 50 milionów dolarów.

Film "Joker" Todda Philipsa był niekwestionowanym hitem 2019 roku. Produkcja pokazała zupełnie inne podejście do kina komiksowego, a mocno rozwinięty aspekt psychologiczny dzieła zachwycił widzów. Narrację poprowadzono tak, że film mógł trafić również do osób, które nie są fanami obrazkowych historii, a także tych, którzy w nawet najmniejszym stopniu nie znają historii Batmana czy jego odwiecznego wroga z wymuszonym uśmiechem.

Joker. Powstaną dwie kontynuacje filmu z Phoenixem?

"Joker" został doceniony zarówno przez widzów, którzy tłumnie ruszyli na seans, jak również przez krytyków. Produkcja otrzymała dwa Oscary - za najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz muzykę oryginalną i aż 9 nominacji do tej prestiżowej nagrody. Film zatrząsł też Złotymi Globami. Wyróżnienia ponownie odebrał Joaquin Phoenix za najlepszego aktora w dramacie i Hildur Guðnadóttir za najlepszą muzykę. Produkcja dostała również nominacje za najlepszy dramat i reżysera.

Przeczytaj także

Nic więc dziwnego, że twórcy zastanawiają się nad kontynuacją filmu. Jak donosi brytyjski "Mirror", trwają rozmowy z Joaquinem Phoenixem, który ma wrócić na duży ekran w kultowej już roli.

Co ciekawe, plotki mówią nie o jednej - lecz dwóch nowych produkcjach o Jokerze. Za ponowne wcielenie się w rolę komika-mordercy, aktor ma otrzymać czek o wartości 50 milionów dolarów.

Na stronie mirror.co.uk czytamy, że Phoenix zmienił zdanie, co do kolejnych filmów o Jokerze ze swoim udziałem. Artysta rzekomo przekonał się, że powrót na plan będzie dobrym pomysłem. Filmy mają powstać w ciągu najbliższych czterech lat.

Nikt z twórców nie potwierdził jeszcze umieszczonych na portalu informacji.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.