"Kapitan Marvel 2" oficjalnie powstaje. O czym będzie kontynuacja przygód Carol Danvers?

22.02.2020 12:34
Kapitan Marvel|undefined Fot. Marvel Studios/Collection Christophel/East News

Filmowe Uniwersum Marvela wciąż się rozrasta - oprócz nadchodzących filmów z Fazy 4. i seriali Disney+, firma potwierdziła powstanie 2. odsłony przygód Kapitan Marvel. 

Jak podaje insider z portalu Geeks WorldWide, Marvel Studios stworzyło firmę "Warbird Productions 2", co w dużym skrócie oznacza, że ruszyła produkcja nad filmem "Kapitan Marvel 2". Studio filmowe często tworzyło oddzielne podmioty do tworzenia swoich filmów - pierwsza część przygód Carol Danvers została nazwana produkcyjnie "Warbird Productions", stąd pewność, że tym razem Marvelowi chodzi o sequel "Kapitan Marvel".

Powstaje Kapitan Marvel 2. Co wiemy o filmie?

Niestety, oprócz tego nie podano zbyt wiele szczegółów. Wiemy, że "Kapitan Marvel 2" zostanie napisana przez scenarzystkę "WandaVision", Megan McDonnell. Akcja produkcji ma się rozgrywać w czasach współczesnych (czyli po "Avengers: Endgame"), ale niestety nie wiemy z jakim kosmicznym niebezpieczeństwem zmierzy się dzielna Kapitan. Na razie nie wiemy, kto wyreżyseruje nowy film MCU, ale szefowie Marvela mają nadzieję, że znajdą odpowiednią kobietę do opowiedzenia historii Carol Danvers. Według plotek, produkcja ma trafić do kin w 2022 roku.

Przeczytaj także

Na temat filmu milczy również Kevin Feige, który powiedział portalowi Screen Rant w marcu 2019 roku:

Pierwszy film powstał jako owoc naszych rozmów na temat przyszłości i czym ona może być. Więc trudno określić, co może zdarzyć się tym razem. Wiem, że to może być naprawdę niesamowite.

Tak jak wspominaliśmy - data premiery "Kapitan Marvel 2" została ustalona na 2022 rok. W roli głównej powróci Brie Larson.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.