Keanu Reeves jako słynny przeciwnik Spider-Mana? Gwiazdor dostał propozycję roli w filmie Marvela

09.02.2021 09:46
Keanu Reeves Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Keanu Reeves dołączy do uniwersum Marvela? Według najnowszych informacji gwiazdor "Johna Wicka" dostał propozycję wcielenia się w Kravena - ikonicznego przeciwnika Spider-Mana.

Fani Keanu Reevesa od dawna marzą, by aktor wystąpił w jednym z filmów Marvela. Chociaż do tej pory najczęściej łączony był z nową wersją Ghost Ridera lub Wolverine'a, istnieje szansa, że wcieli się w jednego z klasycznych antagonistów Spider-Mana.

Keanu Reeves w filmach Marvela jako Kraven?

Chociaż widzowie kochający Reevesa za role w takich seriach jak "Matrix" czy "John Wick" widziałby go w jednym z nadchodzących filmów Marvel Studios, przynajmniej na razie gwiazdor może wystąpić w produkcji Sony Pictures. Wytwórnia od 2018 roku tworzy własne uniwersum oparte na komiksach Marvela, skupione wokół postaci związanych ze Spider-Manem.

Polecamy

Jak podaje portal Illuminerdi, Reeves dostał oficjalną propozycję od Sony roli Kravena Łowcy w solowej produkcji o przeciwniku pajęczego herosa. Film miałby powstać na podobnej zasadzie, na jakiej stworzono "Venoma", czy zmierzającego powoli do kin "Morbiusa". Według doniesień medialnych produkcja opisywana jest jako mieszanka "Logana" z "Człowiekiem w ogniu" i na razie określono ją jedynie jako "Kraven". Decyzja o dołączenie Reevesa do obsady jeszcze jednak nie zapadła. Nie wiadomo, czy na finalne stanowisko czeka aktor, czy sama wytwórnia.

Polecamy

Pierwsze doniesienia na temat solowego filmu o Kravenie pojawiły się już jakiś czas temu. W sierpniu 2020 roku zdradzono, że reżyserem produkcji został J.C. Chandor. Na razie nie ujawniono jednak pozostałych szczegółów dotyczących produkcji. Kraven, czyli Sergei Kravinoff zadebiutował w komiksach w 1964 roku na kartach "The Amazing Spider-Man" #15. Został stworzony przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Głębi nabrał jednak dopiero wiele lat później dzięki słynnej historii "Kraven's Last Hunt", w której za pomocą zmyślnej intrygi, udowodnił swoją wyższość nad Spider-Manem. Niewykluczone, że film o Kravenie będzie czerpał z historii stworzonej przez J. M. DeMatteisa i Boba McLeoda.

Polecamy

"Kraven" - kiedy premiera?

Historia utalentowanego łowcy nie jest jedyną próbą poszerzenia filmowego uniwersum Marvela od Sony. Oprócz "Morbiusa" na horyzoncie jest druga część "Venoma", w której zadebiutuje Carnage. W planach są również filmy o Black Cat, Silver Sable, Madame Web, Spider-Woman, Silk, a nawet tak niszowej postaci jak Dusk. Na razie "Kraven" znajduje się jednak w sferze dalszych planów wytwórni i z tego powodu nie podano jeszcze żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej daty premier filmu.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.