Kevin Smith pracuje nad parodią "Szczęk". Film opowie o krwiożerczym łosiu

08.04.2020 14:38
Kevin Smith|undefined Fot. Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER

Kevin Smith podzielił się z fanami planami na temat najnowszych filmów. Okazuje się, że wciąż pracuje nad parodią "Szczęk" pod tytułem "Moose Jaws" - absurdalnym horrorze o krwiożerczym łosiu.

Każdy fan Kevina Smitha doskonale zna jego pokręcone poczucie humoru i być może pamięta, że reżyser "Clerks" kilka lat temu zapowiedział zabawną parodię horroru "Szczęki". Okazuje się, że pomysł wciąż żyje i Smith planuje wcielić go w życie.

"Moose Jaws" - Kevin Smith stworzy parodię "Szczęk"

W 2014 roku Kevin Smith zapowiedział, że rozpoczyna pracę nad nowym filmem. Produkcja miała być wariacją na temat podgatunku kina grozy, w którym głównym antagonista jest krwiożercze zwierzę. Najpopularniejszym przedstawicielem tego typu filmów są oczywiście "Szczęki". W "Moose Jaws" zamiast rekina miał występować... krwiożerczy łoś.

Przeczytaj także

Fani byli tak podekscytowani, że na YouTube trafił nawet fanowski animowany zwiastun filmu "Moose Jaws". Animacja była ewidentnym pastiszem przeboju Stevena Spielberga z 1975 roku, utrzymanym w konwencji typowej dla twórczości Smitha.

Minęło jednak kilka miesięcy i o pomyśle zrobiło się cicho. Fani filmowca uznali, że był to tylko żart i zapomnieli o "Moose Jaws". Okazuje się jednak, że nie wszyscy, o czym Smith wspomniał w swoim najnowszym Q&A, które trafiło na kanał YouTube reżysera.

Celem nagrania było powiadomienie o przesunięciu premier kolejnych odcinków podcastu Fat Man Beyond z powodu pandemii koronawirusa. Smith wspomniał jednak w pewnym momencie o "Moose Jaws".

"Moose Jaws" to film, nad którym pracuję - takie "Szczęki", tylko z łosiem zamiast rekina. To takie dziwne, że to tu wyciągnęliście. Dostałem telefon dotyczący tego pomysłu od kilku kolesi, z którymi robiliśmy "REBOOT" [film "Jay i Cichy Bob powracają" - przyp. red.]. To była wideokonferencja. Więc tak, ten pomysł może wrócić do życia. Nie byłoby fajnie? Pojechać na kanadyjskie pustkowia, udać się z dala od wszystkich i robić filmy. Pewnego dnia, kiedy już znowu będziemy mogli robić tego typu rzeczy. Więc tak! Ruszamy z "Moose Jaws"!

Według Smitha film ma przypominać "Szczęki" tylko do pewnego momentu. Pod koniec ma się zmienić w coś, co jest mieszanką gry wideo Godzilla: Destroy All Monsters z filmem "Star Trek II: Gniew Khana" i domieszką klimatu "Powrotu Jedi". Bohaterami, którzy staną do walki z krwiożerczym łosiem, będą oczywiście Jay i Cichy Bob.Nie możemy się doczekać!

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Krwiożercza dzika świnia zabija w teaserze horroru „Boar”

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.