Komiks „The Last Jedi” zdradza, jak brzmiały ostatnie słowa Luke'a Skywalkera

Sergiusz Kurczuk
18.09.2018 12:21
Komiks „The Last Jedi” zdradza, jak brzmiały ostatnie słowa Luke'a Skywalkera Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Komiks na podstawie VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen”, ukazuje to, czego zabrakło w filmie Riana Johnsona. Jak brzmiały ostatnie słowa Luke'a Skywalkera? 

Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” nie przypadł do gustu wszystkim fanom „Star Wars”. Rian Johnson poszedł tropem J.J. Abramsa i postanowił odejść od schematu poprzednich filmów, dokonując dekonstrukcji dobrze znanych bohaterów kosmicznej sagi. Jednym z nich był długo wyczekiwany Luke Skywalker. Bohater wniósł ogromny wkład w całą historię, chociaż niektórzy fani wyobrażali sobie, że będzie postacią, która wparuje z mieczem świetlnym i zniszczy cały Najwyższy Porządek. Tak się nie stało. Luke użył Mocy, by kupić czas uciekającemu Ruchowi Oporu, dokonując niezwykłej sztuczki Jedi. Kosztowało go to jednak życie. 

W komiksowej adaptacji VIII epizodu „Gwiezdnych Wojen” po raz kolejny wzbogacono fabułę filmu. Tym razem ukazano ostatnie słowa słynnego mistrza. 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” - ostatnie słowa Luke'a Skywalkera

Książki i komiksy uzupełniają wątki, które z oczywistych przyczyn zostały pomięte w filmach. Dzięki nim fani mogą poznać historię na o wiele głębszym poziomie. W 6. numerze „The Last Jedi” zaprezentowano chwilę, w której Luke siedzi w swojej samotni, wpatruje się w zachodzące słońca i po chwili łączy się z Mocą. Pozostaje po nim jedynie powiewająca na wietrze szata

6 Fot. foto: kadr z komiksu The Last Jedi #6

W filmie Riana Johnsona ten niezwykle emocjonalny moment nie został opatrzony żadnym komentarzem bohatera. W komiksie jest jednak inaczej. Widzimy myśli Luke'a na chwilę przed śmiercią. 

6 Fot. foto: kadr z komiksu The Last Jedi #6

Jedi pogodzony z własnym odejściem zdaje sobie sprawę, że jego koniec, to początek czegoś nowego. Wie, że rozpłynięcie się w powietrzu oznacza połączenie się z potężną siłą, w której żyją jego dawni nauczyciele oraz ojciec. Warto zwrócić też uwagę na pewną cykliczność sagi, którą w komiksie dodatkowo wzmógł komentarz Skywalkera. Scena śmierci Luke'a, przypominała jeden z pierwszych fragmentów „Nowej Nadziei” z młodym Skywalkerem w roli głównej. 

„Gwiezdne Wojny IX” - czy Luke Skywalker powróci?

Fani „Gwiezdnych Wojen” nie powinni jednak rozpaczać. Twórcy IX epizodu zapowiedzieli, że w obsadzie ponownie pojawi się Mark Hamill. Luke prawdopodobnie powróci jako Duch Mocy, by wspomagać pozostałych przy życiu członków Ruchu Oporu. Premiera filmu została zapowiedziana na koniec roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.