"Król Lew": Jedna scena z filmu nie została stworzona komputerowo. Jest piękna

31.07.2019 11:47
Fot. YouTube/Walt Disney Studios

"Król Lew" niedawno powrócił na ekrany kin i radzi sobie świetnie. Okazuje się, że w całym filmie jest jedna scena, która nie została zrobiona komputerowo. I zachwyca. 

Po obejrzeniu nowego "Króla Lwa" musimy stwierdzić jedno - ten film jest po prostu piękny. Większość scen w produkcji została oczywiście stworzona komputerowo przez profesjonalnych grafików. Okazuje się jednak, że reżyser filmu, Jon Favreau, bardzo chciał, żeby choć jedna scena w filmie była prawdziwa, bez przeróbek komputerowych. I udało mu się tego dokonać.

Zobacz także: "Król Lew" pobił rekord otwarcia dla najlepiej zarabiającego filmu w kategorii bez ograniczeń wiekowych 

"Król Lew": ta scena nie została stworzona komputerowo

Choć nowy "Król Lew" promowany jest jako "live action", w rzeczywistości film jest animacją. Inaczej nie udałoby się osiągnąć twórcom takiego efektu w scenach z udziałem zwierząt. 

Jak się okazuje jednak, w produkcji została ujęta jedna scena, w całości zarejestrowana jedynie naturalną kamerą. 

Przeczytaj także

Chodzi o scenę afrykańskiego zachodu słońca, którą możemy zobaczyć na początku filmu. Ten widok nie został edytowany komputerowo.

To jedyna prawdziwa scena w filmie. Specjalnie użyliśmy prawdziwego nagrania, ponieważ chcieliśmy zobaczyć, czy ktoś zauważy różnicę pomiędzy pracą grafików a naturalnym obrazem - napisał reżyser "Króla Lwa" na swoim koncie na Instagramie.

A wy dostrzegliście różnicę? 

Zobacz także: "Król Lew" to plagiat? Remake sprawił, że ponownie poruszono sprawę sprzed lat 

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.