Kto jest najlepszym Czarnym Charakterem według czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY]

28.05.2020 18:17
Kto jest najlepszym Czarnym Charakterem według czytelników Antyradio.pl? [WYNIKI SONDY] Fot. . materiały prasowe Marvel Studios/Disney

Thanos, Joker, a może Darth Vader? Który ze słynnych Czarnych Charakterów jest najlepszym Złoczyńcą według czytelników Antyradio.pl? Sprawdziliśmy to.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Amerykanie opracowali algorytm, który wskazał, że świat dzieli się na fanów Thanosa i Jokera. Wedle zebranych danych Polacy mieli wybrać Jokera jako najlepszego Złoczyńcę filmowego świata. Postanowiliśmy sprawdzić, czy czytelnicy Antyradio.pl zgadzają się z tą opinią i zapytaliśmy Was w specjalnej sondzie, o to kto według Was zasługuje na miano najlepszego Czarnego Charakteru. 

Przeczytaj także

Najlepszy Czarny Charakter według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

W naszej sondzie wzięliśmy pod uwagę blisko 50 bohaterów filmowych, których można uznać za Czarne Charaktery. Dzięki Waszym głosom, wiemy już kto stanął na podium i jest Najlepszym Czarnym Charakterem.

Joker Fot. materiały prasowe Warner Bros

Numerem 1 okazał się Joker, który zgarnął aż 15% głosów.

Zwycięska pozycja najważniejszego przeciwnika Batmana zgadzałaby się z wynikami przeprowadzonymi przez ToppCasinoBonus. Tak wysoka pozycja złoczyńcy w zestawieniu to wynik wyśmienitych ról wybitnych aktorów, którzy w ostatnich latach wcielali się w tę postać.

Ba! Dwóch z nich otrzymało nawet Oscara za swoją brawurową kreację. Mowa oczywiście o pośmiertnej nagrodzie dla Heatha Ledgera za wybitną rolę w filmie „Mroczny Rycerz” oraz statuetce dla Najlepszego Aktora dla Joaquina Phoenixa za występ w filmie „Joker”. Warto przypomnieć także, że w postać tę u Tima Burtona wcielał się także Jack Nicholson.

Przeczytaj także
Darth Vader Fot. materiały prasowe Lucasfilm

Na drugim miejscu, z 14% głosów, uplasował się Darth Vader, główny złoczyńca sagi „Gwiezdne wojny”, człowiek o charakterystycznym oddechu i nietuzinkowym wyglądzie. Tak wysoka pozycja wśród Najlepszych Złoczyńców nie powinna nikogo zaskakiwać. W końcu Vader jest też zwycięzcą naszego plebiscytu na Najlepszą postać „Gwiezdnych wojen”.

Przeczytaj także

Na ostatnim stopniu podium, z 13% głosów znalazł się tytan Thanos, główny przeciwnik ugrupowania Avengers. Złoczyńca, który po raz pierwszy pojawił się na ekranie w scenie po napisach filmu Jossa Whedona „Avengers” z 2010 roku, sterroryzował świat bohaterów, gdy w obrazie „Wojna bez granic” dokonał swojego bestialskiego czynu i skasował 50% całej ludzkości za pomocą jednego pstryknięcia palcami.

Thanos

Na pozostałych miejscach znaleźli się: Loki (10%), brat Thora i główny przeciwnik Avengers z pierwszego filmu o ich przygodach, Hannibal Lecter (6%) z serii filmów, poświęconych lekarzowi, który rozsmakował się w ludzkim mięsie, Lord Voldemort (5%) z serii o przygodach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera, Obcy (4%) z serii filmów „Obcy”, czy Skaza (3%) z „Króla lwa”.

Co ciekawe – mimo, że wybraliśmy dla Was aż 50 filmowych złoczyńców, aż 11% głosów trafiło na kategorię „Inny, niewymieniony”. Musimy przyznać, że jesteśmy niezwykle ciekawi kto jest złoczyńcą, który powinien znaleźć się na naszej liście.

 

Pełne wyniki ankiety

Poniżej prezentujemy pełne wyniki zeszłotygodniowej ankiety:

Najlepszy Czarny Charakter - wyniki ankiety Fot. Antyradio.pl

Czytaj także: Jak oglądać filmy Marvela? Fan ułożył chronologicznie wszystkie sceny z MCU.

Najlepszy Czarny Charakter - wyniki ankiety Fot. Antyradio.pl
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.