Który film z 2019 roku Quentin Tarantino uważa za najlepszy? Odpowiedź może was zaskoczyć

04.11.2019 12:44
Foto: Invision/Invision/East News|undefined Fot. Invision/Invision/East News

Quentin Tarantino wskazał, który z filmów debiutujących w 2019 roku podobał mu się najbardziej. 

Już od kilku lat Quentin Tarantino dzieli się z fanami swoimi ulubionymi filmami, które ukazały się w danym roku. W poprzednich latach wyróżnione zostały przez niego takie hity, jak "Mad Max: Na drodze gniewu", czy "O północy w Paryżu". Na kogo padło w 2019 roku?

Quentin Tarantino wskazał swój ulubiony film 2019 roku

Odpowiedź może wielu zaskoczyć. Za najlepszy film 2019 roku Quentin Tarantino nie uznał bowiem "Jokera", czy "Parasite", jak zapewne większość podejrzewała. Twórca "Pulp Fiction" stwierdził, że spośród tegorocznych produkcji najbardziej podobał mu się horror "Pełzająca śmierć" z Kayą Scodelario w roli głównej. 

Przeczytaj także

"Pełzająca śmierć" (reż. Alexandre Aja) to film grozy z podgatunku animal attack, w którym śledzimy losy młodej kobiety usiłującej uratować rannego ojca podczas gigantycznego huraganu. Szybko się jednak okazuje, że huragan to zaledwie początek jej zmartwień. Spowodował on bowiem olbrzymią powódź, która przyniosła ze sobą wygłodniałe aligatory. Film, choć należy do kina stricte rozrywkowego, spotkał się z ciepłym przyjęciem i odniósł finansowy sukces, zarabiając ponad 90 milionów dolarów przy budżecie 13 milionów.

Przeczytaj także

Swojego faworyta spośród tegorocznych tytułów wybierze również Akademia Filmowa, podczas 92. ceremonii wręczenia Oscarów, która odbędzie się 10 lutego 2020 roku. Wśród najgłośniejszych pretendentów są wspomniane wcześniej "Parasite" i "Joker" oraz "Irlandczyk" Martina Scorsese, "Ad Astra" z Bradem Pittem w roli głównej, "Małe kobietki", a także "Once Upon a Time in Hollywood" Quentina Tarantino. Oficjalną listę nominowanych poznamy 22 stycznia 2020 roku.

Zobacz też: Oscary 2020 - "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę? 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.