Loki stworzy własny skład Avengers. Kto się w nim znajdzie?

Sergiusz Kurczuk
22.08.2018 12:47
Loki stworzy własny skład Avengers. Kto się w nim znajdzie? Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Komiksowy Loki postanowił postąpić podobnie, co filmowa postać grana przez Toma Hiddlestona. W obliczu potężnego zagrożenia brat Thora połączył siły z herosami i stworzył własną wersje Avengers. 

Loki zarówno w komiksach, jak i filmach Marvel Studios był pierwszym przeciwnikiem grupy Avengers. Teraz przyszedł czas, że bóg psot i kłamstw przeszedł na jasną stronę mocy. Wszystko przez wydarzenia ukazane w evencie „Infinity Wars”. Przybrany syn Odyna poprowadzi do walki własną drużynę Avengers. Do jej składu trafili superbohaterowie i złoczyńcy z uniwersum Marvela. 

„Infinity Wars” #5 - Loki stworzył własne wcielenie Avengers

Chociaż filmowa postać początkowo była czarnym charakterem, w obliczu potężnego zagrożenia grany przez Toma Hiddlestona bohater, postanowił pomóc swojemu bratu. Przemiana nastąpiła w filmie „Thor: Ragnarok”, gdzie wraz z bogiem piorunów, Valkyrie, Korgiem, Miekiem i Hulkiem, stanął do walki z podstępną Helą. W „Avengers: Infinity War” Loki próbował ratować uciekinierów z planety Sakaar przed Thanosem i jego świtą. Niestety próba zakończyła się niepowodzeniem. Oficjalnie Loki nie żyje, chociaż są fani, którzy podejrzewają inny przebieg wydarzeń

W komiksach Loki nie jest jednoznacznie zły. Płynnie zmienia swoich sojuszników, podobnie jak płeć. W 5. zeszycie serii „Infinity Wars” stanie po stronie dobra. Historia opowiada o złoczyńcy imieniem Requiem, szukającym Klejnotów Nieskończoności. Dość szybko wychodzi na jaw, że jest nim Gamora. Była Strażniczka Galaktyki nie kieruje się sentymentami i z zimną krwią usuwa kolejnych bohaterów, którzy staną jej na drodze. W pokonaniu Gamory ma pomóc Loki i jego własna wersja Avengers.

„Infinity Wars” #5 - kto trafi do Avengers Lokiego?

5 Fot. foto: kadr z komiksu Infinity Wars #5

Wydawnictwo Marvel Comics ujawniło zapowiedź 5. numeru „Infinity Wars”, na którym widzimy grupę stworzoną przez przybranego brata Thora. Do najnowszego wcielenia Avengers dołączyli bohaterowie i złoczyńcy. Po dobrej stronie stoją Ms. Marvel (Kamala Khan) oraz Ant-Man (Scott Lang). Złoczyńcami walczącymi z Requiem będą natomiast Kang Zdobywca oraz Emma Frost. Mutantka przez jakiś czas należała do X-Men, ale ostatnio znowu przeszła na złą stronę. Dopełnieniem drużyny został Hulk, który ostatnio wykształcił nowe moce i stał się o wiele mądrzejszy i złowieszczy niż dotychczas. 

Na nowych Avengers w akcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 5. numer „Infinity Wars” pojawi się w sprzedaży dopiero w listopadzie 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.