"Maczeta zabija znowu w kosmosie": Danny Trejo jest gotowy samodzielnie stworzyć 3. część serii

17.09.2019 13:57
Maczeta zabija|undefined Fot. kadr z filmu Maczeta zabija

Na film pod tytułem "Maczeta zabija znowu w kosmosie" czeka wielu fanów Roberta Rodrigueza. Danny Trejo ma dość bezczynności i jest gotów sam wziąć się sam produkcję.

Nie ma chyba drugiego reżysera, który potrafi w tak piękny sposób złożyć hołd tandetnej kinematografii, jak Robert Rodriguez. Udowodnił to w wielu swoich filmach, między innymi w "Planet Terror" oraz serii "Maczeta" z Dannym Trejo w roli tytułowej. Fani filmowca od lat czekają na trzecią część zatytułowaną "Maczeta zabija znowu w kosmosie". Wygląda na to, że na razie nie zapowiada się na rozpoczęcie produkcji.

"Maczeta zabija znowu w kosmosie" - Danny Trejo znów wcieli się antybohatera?

W 2013 roku na ekrany kin wszedł film "Maczeta zabija". Pod koniec produkcji pojawiła się zapowiedź części trzeciej, w której główny bohater miałby trafić w przestrzeń kosmiczną, gdzie za pomocą laserowej maczety wypruwałby falki jej mieszkańcom.

Od tego czasu minęło jednak 6 lat, a słuch o filmie zaginął. Danny trejo udzielił ostatnio wywiadu portalowi Syfy Wire. Został w nim zapytany, czy wiadomo coś na temat kosmicznych przygód Maczety. Co powiedział aktor?

Wiesz co? Wszyscy na świecie chcą tego filmu. Powtarzałem to Robertowi i wiesz, wszystko ugrzęzło w g*wnie, więc ja mogę zrobić ten film. Tak, mogę go wyprodukować i wyreżyserować, jeśli się nie przyczepi. Wszyscy tego chcą, no wiesz, wszyscy na całym świecie. Byłem o to pytany na całym świecie: "Hej, będziecie robić Maczetę w kosmosie?". Przez pewien czas to był najpopularniejszy temat na świecie. No wiesz, masz niekończące się, filmy, które dostają szóstą, siódmą, ósmą część. A Maczeta ma świetną historię na tego typu rzecz, wiesz o co mi chodzi? Muszę wykombinować, jak mogę zrobić ten film samodzielnie. Gdybym mógł zrobić film, wyreżyserowałbym "Maczetę".

Trejo dość otwarcie wypowiada się o chęci uczestniczenia w kolejnej odsłonie przygód meksykańskiego zabijaki. Aktor zdradził, że ma nawet pomysły na kolejne części jego historii. Wygląda jednak na to, że jakichś powodów trzecia część "Maczety" nie dostaje zielonego światła od wytwórni, a Robert Rodriguez nie jest zainteresowany produkcją i reżyserią filmu. Niestety sytuacja nie jest taka prosta z powodu praw autorskich. Trejo, mimo że zagrał tytułowego bohatera, nie może ot tak po prostu stworzyć nowego sequelu, nawet posiadając na ten cel odpowiednie środki.

Przeczytaj także

Poza tym warto pamiętać, że zapowiedź trzeciej części do niczego nie zobowiązuje Rodrigueza. Sam Maczeta powstał początkowo jako jedna z postaci w filmie "Desperado" z 1995 roku. 

Maczeta doczekał się solowej produkcji dopiero 15 lat później. Co prawda o produkcji plotkuje się od jakiegoś czasu, ale póki co są to tylko pomysły bez żadnego pokrycia. Trudno więc powiedzieć, czy produkcja kiedykolwiek trafi na ekrany kin. Danny'ego Trejo można podziwiać w horrorze "3 from Hell" Roba Zombie, którego premiera odbyła się 16 września 2019 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Slayer opublikował wideo z Dannym Trejo, filmowym Maczetą

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.