"Matrix 4" - trwają poszukiwania aktora do roli młodego Morfeusza. Wśród kandydatów jest gwiazdor Marvela

22.08.2019 15:03
kadr z filmu Matrix|undefined Fot. kadr z filmu Matrix

Lana Wachowski stworzy czwartą część filmu "Matrix". Chociaż w obsadzie znalazł się Keanu Reeves, możliwe, że zabraknie Laurence'a Fishburne'a, którego zastąpi młodszy aktor.

O tym, że powstanie kolejna część "Matrixa" plotkowano od wielu miesięcy. W końcu spekulacje okazały się prawdą. Pod koniec sierpnia 2019 roku oficjalnie ogłoszono, że powstanie "Matrix 4" z Keanu Reevesem w roli Neo. Za reżyserię i scenariusz odpowie Lana Wachowski - jedna z sióstr, która pracowała nad poprzednimi filmami z serii. Okazuje się, że mimo powrotu Reevesa w nowym "Matriksie" możemy nie zobaczyć ponownie Laurence'a Fishburne'a.

"Matrix 4" - kto zagra młodego Morfeusza?

Jak donosi Justin Kroll z Variety, twórcy "Matrixa 4" szukają aktora do roli młodego Morfeusza. W poprzednich trzech częściach wcielał się w niego Fishburne. Na razie potwierdzono, że do swoich ról powrócą Reeves i Carrie-Anne Moss. Na razie nie wiadomo, czy nowy aktor zastąpi Fishburne'a, czy tylko wystąpi jako jego młodsza wersja w scenach rozgrywających się w przeszłości.

Jeśli pytacie się siebie "Gdzie jest Morfeusz?", to z tego, co powiedziały mi moje źródła, wynika, że obecnie trwają poszukiwania różnych aktorów, którzy mogliby zagrać "młodego Morfeusza". Bądźcie czujni...

Na razie nie wiadomo nic na temat "Matrixa 4". Fani snują różne domysły dotyczące nie tylko tego, jak może wyglądać kontynuacja filmu. W sieci można zaleźć już kandydatów do roli młodego Morfeusza, zaproponowanych przez fanów. To jednak nie wszystko. Według najnowszych  plotek rolą zainteresowany jest Michael B. Jordan, który zasłynął w filmach "Creed" oraz "Black Panther". Aktor nie tylko chciałby wystąpić w filmie, ale również go współprodukować. Na razie te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone.

 

Przeczytaj także

"Matrix 4" - kiedy premiera?

O filmie wiadomo na razie jedynie tyle, że powstanie. Zdradzono też, że zobaczymy dwie trzecie głównej obsady poprzednich części, a co za tym idzie Neo i Trinity w akcji. Nie wiadomo jednak, czy fabuła skupi się na ich przygodach, czy może pojawią się jako postacie drugoplanowe. Nie podano daty rozpoczęcia zdjęć, więc tym bardziej trudno mówić o premierze filmu. Prawdopodobnie "Matrix 4" trafi do kin nie prędzej, niż w 2021 roku.

Zobacz też: „Matrix” - szczegóły nowego filmu. Co twórcy planują wprowadzić do serii?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.