Miles Morales w MCU - czy Marvel wybrał odtwórcę czarnoskórego Spider-Mana?

15.10.2020 10:17
Spider-Man: Uniwersum - materiał promocyjny filmu|undefined Fot. chingyunsong/Shutterstock

Czy to możliwe, że w "Spider-Manie 3" zobaczymy aż czterech tytułowych bohaterów? Podobno w produkcji pojawią się nie tylko odtwórcy poprzednich pajęczych herosów, ale zadebiutuje również filmowy Miles Morales - czarnoskóry Spidey.

W ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiło się wiele interesujących doniesień na temat wciąż niezatytułowanej trzeciej części przygód filmowego "Spider-Mana". Najnowsza informacja zapewne ucieszy wszystkich fanów Milesa Moralesa - drugiego pajęczego herosa z komiksów Marvela.

"Spider-Man 3" - Miles Morales dołączy do MCU?

Kiedy potwierdzono, że Jamie Foxx - odtwórca Electro w poprzedniej odsłonie filmowych przygód Spider-Mana, dołączył do obsady sequela produkowanego we współpracy Marvel Studios z Sony Pictures, fani zaczęli się domyślać, że wkrótce zobaczymy aktorskie podejście do Spiderwersum znanego z animacji "Spider-Man: Uniwersum".

Przeczytaj także

Te domysły poniekąd potwierdził angaż do filmu Benedicta Cumberbatcha - odtwórcy Doktora Strange'a, który w drugiej części swoich przygód ma eksplorować multiwersum oraz odgrywać ważną rolę w serialu "WandaVision", gdzie prawdopodobnie koncepcja świata o nieskończonej ilości alternatywnych rzeczywistości w filmowym uniwersum zostanie wkońcu potwierdzona.

Przeczytaj także

Oliwy do ognia dolały plotki, według których w "Spider-Manie 3" zobaczymy również poprzednich odtwórców pajęczego herosa - Tobeya Maguire'a i Andrew Garfielda. Będą Spider-Manami z innych wymiarów, którzy połączą siły z Peterem Parkerem z MCU, którego od 2016 roku gra Tom Holland.

Przeczytaj także

To jednak nie koniec rewelacji. Według portalu MCU Cosmic w filmie ma również zadebiutować aktorska wersja Milesa Moralesa - czarnoskórego Spider-Mana, który w komiksach jest drugim herosem posługującym się tym pseudonimem. Co ciekawe, podobno Marvel znalazł już odtwórcę Milesa. Na razie nie zdradzono jednak, o kim mowa. Warto jednak pamiętać, że te doniesienia są na razie jedynie plotką. Nawet gdyby okazała się prawdą, raczej nie ma co liczyć na potwierdzenie ze strony twórców, którym tego typu spekulacje są na rękę, ponieważ służą za dodatkową reklamę nadchodzącego filmu.

 

Przeczytaj także

Fani Marvela mają nadzieję, że zobaczą Milesa od dawna. Zresztą w filmie "Spider-Man: Homecoming" pojawiła się sugestia, że w MCU istnieje Miles, który tylko czeka na swój debiut. W produkcji pojawił się bowiem drobny włamywacz Aaron Davis, który wspomniał o swoim bratanku. Wcielił się w niego Donald Glover, który przez lata był typowany przez fanów jako idealny odtwórca Milesa. W komiksach Davis to złoczyńca o pseudonimie Prowler, który był wujkiem Moralesa. Coś może więc być na rzeczy.

Zobacz: "Spider-Man: Homecoming" - usunięta scena z Donaldem zapowiada debiut Milesa Moralesa w MCU?

Miles Morales - kim jest czarnoskóry Spider-Man?

Postać została powołana do życia w 2011 roku na kartach komiksu "Ultimate Fallout" #4 autorstwa Briana Michaela Bendisa, Jonathana Hickmana, Nicka Spencera, Billy'ego Tana, Salvadora Larroki, Claytona Craina i Sary Pichelli. Zadebiutował jako bohater Ultimate Universe - alternatywnego świata, w którym twórcy mieli okazję opowiedzieć na nowo uwspółcześnione historie klasycznych superbohaterów Marvela.

Przeczytaj także

Po śmierci Petera Parkera ze świata Ultimate jego miejsce zajął Miles Morales, który również zyskał supermoce w wyniku ukąszenia przez genetycznie zmodyfikowanego pająka. W ostatnich latach część postaci z alternatywnego wymiaru przeniknęła do głównego świata Marvela, dzięki czemu Miles stał się pełnoprawnym herosem walczącym u boku oryginalnego Spider-Mana, Avengers czy nowych Champions.

Zobacz: Ciocia May z mocami Petera Parkera. Poznajcie Spider-Ma'am!

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Czy w nadchodzącej produkcji Jona Wattsa rzeczywiście zobaczymy Milesa Moralesa? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Na razie "Spider-Man 3" okryty jest tajemnicą. Oprócz Hollanda, Foxa i Cumberbatcha na pewno w filmie zobaczymy również Zendayę, która wcieli się w MJ. Produkcja, która miała zadebiutować latem przyszłego roku, została przesunięta na 17 grudnia 2021.

Przeczytaj także

Zobacz też: Marvel stworzy film o Illuminati? Kim są członkowie tej tajemniczej organizacji?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.