Jamie Foxx powróci jako Electro w "Spider-Manie 3". Czy to początek filmowego multiwersum Marvela?

02.10.2020 09:13
kadr z filu The Amazing Spider-Man 2|undefined Fot. Courtesy of Columbia Pictures

W filmie Spider-Man 3 ponownie zobaczymy Jamie'ego Foxxa jako Electro. Wygląda na to, że Marvel zmierza w kierunku stworzenia filmowego multiwersum.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała palny wydawnicze Marvel Studios i w tym roku nie ukaże się żaden film rozgrywający się w MCU. Z tego powodu opóźnienie zaliczą wszystkie inne produkcje Marvela, które czekają w premierowej kolejce. Szkoda, bo okazuje się, że naprawdę jest na co czekać. Według najnowszych informacji w trzeciej części "Spider-Mana" z Tomem Hollandem ponownie zobaczymy Jamiego Foxxa, który powróci do roli Electro.

"Spider-Man 3" - Jamie Foxx ponownie jako Electro

W ostatnim czasie filmowy Spider-Man przechodził pewne zawirowania. Prawa do postaci należą do Sony Pictures. Wytwórnia jedynie użycza Marvel Studios pajęczego herosa, jednocześnie tworząc własne kinowe uniwersum oparte na komiksowych bohaterach związanych ze Spider-Manem. Swego czasu doszło do zerwania umowy. Na szczęście szefowie Sony i Marvel Studios się dogadali i fabuła trzeciej części przygód Petera Parkera rozegra się w MCU.

Przeczytaj także

Wszystko jednak wskazuje na to, że "Spider-Man 3" może wprowadzić do MCU założenia, które zostały ukazane w filie "Spider-Man: Uniwersum". Jak podaje The Hollywood Reporter Jamie Foxx prowadzi obecnie rozmowy na temat powrotu do roli Electro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że aktor wcielał się w złoczyńcę w poprzedniej serii o czerwono-niebieskim superbohaterze - "The Amazing Spider-Man", w której tytułową rolę grał Andrew Garfield. Akcja dwóch części poprzedniej serii nie miała nic wspólnego z filmami Marvel Studios.

Przeczytaj także

Foxx to nie jedyna osoba z zakończonych już filmów o Spider-Manie. W scenie po napisach z "Far From Home" wystąpił J.K. Simmons, który ponownie zagrał J. Jonah Jamesona. Aktor wcielał się w redaktora naczelnego Daily Bugle w oryginalnej trylogii "Spider-Mana" w reżyserii Sama Raimiego. Poza tym warto pamiętać, że w zwiastunie "Morbiusa" zdradzono, iż w filmie zobaczymy Michaela Keatona, który grał Vulture'a w "Homecoming".

Przeczytaj także

Coś ewidentnie jest na rzeczy i wygląda na to, że Sony szykuje wprowadzenie do filmów Marvela multiwersum - podobnie jak w komiksach Marvela. Ta koncepcja nie dotyczy jedynie produkcji o Spider-Manie. Tytuł drugiej części Doktora Strange'a - "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" sugeruje, że w tym filmie (swoją drogą reżyserowanym przez Raimiego) również zobaczymy alternatywne wszechświaty. Oczywiście angaż Foxxa może być jedynie oczkiem puszczonym w kierunku fanów poprzednich filmów o Spider-Manie, jednak nigdy nie wiadomo, czym zaskoczą nas twórcy komiksowych produkcji. 

Przeczytaj także

Electro - kim jest złoczyńca Marvela?

W "The Amazing Spider-Man 2" Foxx wcielił się w Maxa Dillona - byłego pracownika Oscorp Industries, który w wyniku wypadku zdobył nadludzkie moce - potrafił kontrolować energię elektryczną. W komiksach Marvela postać trochę się różniła od kinowego odpowiednika. Przede wszystkim Dillon był typowym przestępcą w krzykliwym kostiumie, a nie zahukanym naukowcem. Zadebiutował jako jeden z pierwszych wrogów Spider-Mana, w "The Amazing Spider-Man" #9 z 1964 roku. Był jednym z oryginalnych członków grupy Sinister Six, która według plotek ma zadebiutować w nadchodzącej trzeciej części Spider-Mana.

Przeczytaj także

"Spider-Man 3" - kiedy premiera?

Początkowo film miał się ukazać w połowie 2021 roku. Jednak zmiany spowodowane COVID-19 sprawiły, że premierę przesunięto na 17 grudnia 2021 roku. We wciąż niezatytułowanym filmie reżyserowanym przez Johna Wattsa w roli głównej powróci Tom Holland. Zapowiedziano też, że w obsadzie ponownie pojawi się Zendaya jako MJ. Na razie fabuła produkcji okryta jest tajemnicą.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Daredevil połączy siły z popularnym herosem Marvela? Ciekawe informacje na temat nadchodzącego filmu MCU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.