Miś Paddington jako horror. Zobacz zwiastun uroczej animacji w wersji „Dziedzictwa. Hereditary”

Sergiusz Kurczuk
20.08.2018 12:05
Miś Paddington jako horror. Zobacz zwiastun uroczej animacji w wersji „Dziedzictwa. Hereditary” Fot. kadr z filmu Paddington

Czy sympatyczny miś Paddington może przerazić jak najstraszniejszy horror 2018 roku? 

Niedźwiadek Paddington to jeden z symboli Londynu. Książki autorstwa Michaela Bonda o przygodach osieroconego misia doczekały się dwóch kinowych adaptacji. Części pierwsza ukazała się w 2014 roku, natomiast trzy lata później, mogliśmy obejrzeć kontynuację przygód Paddingtona. Ta pogodna seria została jednak wzięta na warsztat pewnego fana horrorów. Na kanale YouTube legpointer pojawiła się ciekawa przeróbka. 

„Paddington” jak „Dziedzictwo. Hereditary”

Co mają ze sobą wspólnego historia o zagubionym misiu w niebieskim sztormiaku z filmem okrzykniętym najstraszniejszym horrorem ostatnich lat? Okazuje się, że sporo. Wystarczy spojrzeć nieco głębiej. Udowadnia to mashup zatytułowany „Hereditary (but it's Paddington)”.

W obu filmach mamy do czynienia z żywą miniaturą, przedstawiającą dom głównych bohaterów. Prawdopodobnie te podobne do siebie sceny były punktem wyjścia do stworzenia przeróbki. Idea jest prosta. Z oryginalnego zwiastuna horroru „Dziedzictwo. Hereditary” pozostawiono jedynie oryginalny dźwięk. Warstwa wizualna pochodzi natomiast z „Paddingtona”. Twórca umiejętnie dobrał fragmenty filmu o misiu i chociaż całość ma śmieszyć, osoby bojące się horrorów, mogą poczuć nutkę grozy. Wszystko za sprawą magii montażu. 

To nie pierwszy raz, kiedy „Dziedzictwo. Hereditary” ma epizod z filmem dla dzieci. Jakiś czas temu pisaliśmy o wypadku, do którego doszło w jednym z australijskich kin. Tuż przed „Piotrusiem Królikiem” kinooperator przez pomyłkę puścił zwiastun horroru Ari Astera

Powyższe wideo dowodzi, że umiejętny montaż może zdziałać cuda i fragmenty produkcji dla dzieci w prosty sposób mogą nabrać niepokojącej atmosfery kina grozy. Ciekawe, czy udałoby się stworzyć odwrotny efekt, używając dźwięków z „Paddingtona” i obrazów z „Dziedzictwa. Hereditary”?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.