"Monster" - zwiastun przerażającego dokumentu Netflixa o seryjnym mordercy Jeffreyu Dahmerze

21.09.2022 13:19
"Monster" - zwiastun przerażającego dokumentu Netflixa o seryjnym mordercy Jeffreyu Dahmerze Fot. materiały prasowe/Netflix

Kiedy policjanci z Milwaukee weszli do mieszkania 31-letniego Jeffreya Dahmera w lipcu 1991 roku, odkryli przerażające prywatne muzeum seryjnego mordercy.

Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera - zobaczcie zwiastun serialu aktorskiego

Mianowicie znaleźli zamrażarkę pełną ludzkich głów, czaszek, kości i innych szczątków w różnych stanach rozkładu oraz koszmarną ekspozycję. Wiecie - coś, po czym trudno się otrząsnąć.

Polecamy

Dahmer szybko przyznał się do 16 morderstw popełnionych w Wisconsin w ciągu ostatnich czterech lat plus do jednego popełnionego w Ohio w 1978 roku, a także do licznych niewyobrażalnych aktów nekrofilii i kanibalizmu. To odkrycie zszokowało cały naród, a przede wszystkim lokalną społeczność, która była wściekła, że tak zdeprawowany zabójca był w stanie tak długo działać w ich mieście.

Dlaczego skazanemu w 1988 roku za napaść seksualną na nieletniego chłopca Dahmerowi, który regularnie przeczesywał społeczność gejów z Milwaukee w poszukiwaniu ofiar - często pochodzących z mniejszości rasowych - tak długo udawało się unikać podejrzeń i wykrycia przez policję?

Na te pytania postara się odpowiedzieć serial biograficzny "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Ten ukazuje historię okrutnych zbrodni popełnianych na pozbawionych wsparcia osobach z marginalizowanych środowisk. Twórcy wskazują na rasizm systemowy i nieudolność policji, które pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców zabijać bezkarnie przez ponad dekadę.

Polecamy

Główną rolę w zagra Niecy Nash, która wciela się w Glendy Cleveland, przenikliwą sąsiadkę walczącą o sprawiedliwość. Natomiast Dahmera zagra Evan Peters, znany z filmów "X-Men" oraz serialu "WandaVision". W pozostałych rolach pojawili się Richard Jenkins, Molly Ringwald, Michael Learned, Penelope Ann Miller i Dyllón Burnside.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun tego serialu:

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest już dostępny na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.