Pierwszy zwiastun filmu „Mute” - kolejnej cyberpunkowej wizji przyszłości od Netfliksa

Natalia Hluzow
30.01.2018 17:58
Pierwszy zwiastun filmu „Mute” - kolejnej cyberpunkowej wizji przyszłości od Netfliksa Fot. kadr z wideo

Netflix wita w 2052 roku, gdzie marzenia się spełniają, a ludzie schodzą na psy. Zobacz pierwszy zwiastun nowej zachwycającej produkcji.

„Mute” to już druga po „Altered Carbon” lutowa premiera Netfliksa, która czerpie z cyberpunkowej tradycji i nawiązuje do stylistyki neo-noir. Zmieniają się tylko bohaterowie, miejsca (choć już nie ich wygląd) i szczegóły historii.

W filmie „Mute” nie spotkamy więc Takeshiego Kovacsa, lecz będziemy śledzić losy Leo Beilera, barmana, który w w wyniku tragicznego wypadku z dzieciństwa stracił mowę, a na początku filmu - traci też swoją ukochaną Naadirę. Jakie sekrety skrywała dziewczyna, kto ją porwał i gdzie ją przetrzymuje? Tego będzie starał się dowiedzieć nasz niemy bohater z pomocą dwóch amerykańskich chirurgów.

Trailer filmu „Mute”

Netflix zaprezentował pierwszy oficjalny zwiastun filmu, który stylistyką do złudzenia przypomina cyberpunkowe nowości jak „Blade Runner 2049” czy „Altered Carbon”. Daje też przedsmak tego, jak Alexander Skarsgård poradzi sobie w roli niemego bohatera i wprowadza widzów do historii Leo i jego dziewczyny.

Kiedy premiera filmu „Mute”?

Film będzie można zobaczyć w serwisie Netflix już od 23 lutego 2018 roku. W główną rolę wcieli się Alexander Skarsgård („Wielkie kłamstewka”). W filmie wystąpią też Paul Rudd i Justin Theroux jako chirurdzy oraz Seyneb Saleh w roli dziewczyny poszukiwanej przez Leo. Reżyserem jest Duncan Jones, który wcześniej odpowiadał m.in. za „Warcraft: Początek”. Jones jest też jednym z twórców scenariusza, obok Michaela Roberta Johnsona i Damona Peoplesa. Czy „Mute” ma szanse zachwycić widzów i krytyków tak, jak uczynił to „Blade Runner 2049”? Czy będzie hitem na miarę „Altered Carbon”? Przekonamy się już za niecały miesiąc.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.