Najlepszy film superbohaterski 2018 roku według czytelników Antyradia.pl [SONDA]

Kamil Kacperski
24.12.2018 12:30
Najlepsze filmy superbohaterskie 2018|undefined Fot. materiały prasowe/kadr z wideo

Rok 2018 był bardzo dobry dla produkcji superbohaterskich - "Black Panther" i "Avengers: Infinity War" szturmem zdominowały box-office, filmy "Deadpool" i "Ant-Man" doczekały się niezłych kontynuacji, a własnych serii doczekają się "Venom" i "Aquaman". Ale który z tych tytułów był najlepszy?

Kończący się właśnie rok 2018 rozpoczął się mocnym akcentem, ponieważ w lutym do kin trafił "Black Panther". Produkcja z miejsca stała się ogromnym przebojem - doczekała się ponad 1 miliarda dolarów przychodów z box-offisu, zdobyła świetne recenzje ze strony krytyków (zwłaszcza zagranicznych) i została nawet nominowana do Złotych Globów. Dwa miesiące później Marvel Studios zaprezentował długo wyczekiwany film "Avengers: Infinity War", w którym tytułowa drużyna herosów połączyła siły ze Strażnikami Galaktyki, Doktorem Strange'em oraz Spider-Manem. Produkcja była zapowiadana jako "najbardziej ambitny crossover wszech czasu" i na szczęście nie zawiodła oczekiwań. Film zarobił ponad 2 miliardy dolarów oraz zgarnął nominacje do Złotych Globów. 

Kolejna w kolejce była kontynuacja "Deadpoola", czyli po prostu "Deadpool 2". Film charakteryzował się nieco lepszą fabułą, niż 1. odsłona przygód Najemnika z Niewyparzoną Gębą, ale nie zdołał przebić wyniku finansowego oryginalnego "Deadpoola" i zarobił 50 milionów dolarów mniej (około 740 miliony w porównaniu do niecałych 790 milionów pierwszego "Deadpoola"). Niemniej, w produkcji jest 3. część filmu, w która tym razem ma nosić tytuł "X-Force". Niedługo później w kinach mieliśmy okazję zobaczyć "Iniemamocnych 2", czyli kontynuację przeboju z 2004 roku. Rodzinka animowanych superbohaterów zachwyciła widzów i zdobyła świetne recenzje ze strony fanów i krytyków. 

Najlepsze filmy superbohaterskie 2018

W sierpniu do kin trafił "Ant-Man and The Wasp", czyli 2. część przygód Scotta Langa, zwanego również Ant-Manem. Opowieść o rodzinie bohaterów z zaawansowanymi technologicznie strojami nie była wielkim przebojem, ale definitywnie warto go obejrzeć. Ot, pogodny film przygodowy ze świetnym Paulem Ruddem w roli głównej. W tym samym miesiącu zobaczyć mogliśmy również filmowe przygody Młodych Tytanów, którzy doczekali się własnej pełnometrażowej produkcji zatytułowanej "Teen Titans Go! to the Movies". Tytuł oparty na niezbyt lubianej bajce okazał się być pozytywną niespodzianką. Wrzesień przyniósł nam natomiast pierwszy spin-off o złoczyńcach Spider-Mana - Tom Hardy wcielił się w Venoma i mimo przeciętnych ocen ze strony krytyków, film odniósł sukces komercyjny, a sama scena po napisach końcowych w "Venomie" zapowiedziała nam "rzeźnię" w przyszłości. Fani z pewnością nie mogą się jej doczekać. 

Kolejne gorące premiery miały miejsce w grudniu - do kin wpłynął bowiem "Aquaman" oraz "Spider-Man: Uniwersum". Animowany film o Pajączku jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji 2018 roku, a dzięki niewielkiemu budżetowi "Uniwersum" bezproblemowo się zwróciło i zarobiło na tyle dużo, że Sony już kilka dni po premierze filmu w USA postanowiło dać zielone światło kontynuacji "Spider-Mana: Uniwersum", a także zapowiedziało spin-off animacji, w którym główne skrzypce będą grały Spider-kobiety. W piątek przed Bożym Narodzeniem do kin wpłynął natomiast sam Król Siedmiu Mórz, czyli "Aquaman". Produkcja DC na tej liście okazała się być dobrym filmem przygodowym z dużą ilością akcji i nieskrępowanego funu, co przywróciło wielu osobom wiarę w DCEU.

Który film o superherosie w 2018 roku był najlepszy?

Do wyboru jest zatem 9 pozycji. Głosowanie potrwa do 28 grudnia 2018 roku. Wtedy również opublikujemy wyniki naszej sondy. Czas, start!

 

Zachęcamy również do zagłosowania na najlepszy horror 2018 roku, a także pomoc w wybraniu najgorszych polskich filmów 2018 roku oraz najlepszy polski serial 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.