Najlepszy film superbohaterski 2018 roku według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

Kamil Kacperski
31.12.2018 14:34
Aquaman|undefined Fot. materiały prasowe

Rok 2018 dobiegł końca i w związku z tym, czas ogłosić wyniki naszego ostatniego rankingu - tego, który dotyczył najlepszych filmów o superherosach! Która z produkcji cieszyła się wśród Was największą popularnością? 

Dwa ostatnie miejsca przypadły filmom "Ant-Man and The Wasp" oraz "Teen Titans Go! to the Movies". Obydwie produkcje otrzymały po 1% wszystkich głosów. O punkt procentowy wyprzedziły je przygody superbohaterskiej rodzinki, czyli "Iniemamocni 2", jeden z najpopularniejszych filmów 2018 roku w polskich kinach. Kolejny w kolejce jest zaś "Spider-Man: Uniwersum", który mimo zachwytów ze strony krytyków zdobył "jedynie" 3% Waszych głosów. 

Oczko więcej zdobył "Black Panther", czyli film (patrząc na oceny na Rotten Tomatoes) niemalże idealny, aczkolwiek możemy stwierdzić, że chwalony nieco zbyt mocno - produkcja Marvel Studios była momentami zwyczajnie nudna. Ostatnie miejsce poza podium przypadło natomiast opowieści o prawowitym królu Atlantydy, czyli "Aquamanowi". Film DC zdobył 6% Waszych głosów. To oznacza, że miejsca na podium zostały obstawione przez "Deadpoola 2", "Venoma" i "Avengers: Infinity War". Ale która z wymienionych produkcji zdobyła złoto?

Najlepszy film superbohaterski 2018 roku

Miejsce numer 3 w naszym rankingu zajął "Venom" z 9% wszystkich głosów. Opowieść o antybohaterze doczeka się sequela, a dzięki dobrym wynikom finansowym i ciepłym przyjęciu ze strony fanów, Sony zatwierdziło powstanie kolejnych spin-offów opowiadających o "złoczyńcach" Spider-Mana - już w 2018 roku ruszyły prace nad "Morbiusem". Tytułowego wampira zagra Jared Leto. 

Srebrny medal przypadł natomiast "Deadpoolowi 2", kontynuacji przygód najemnika z niewyparzoną gębą. I chociaż film nie zarobił tyle, co pierwsza część, ani nie został przyjęty tak gorąco, jak "Deadpool", to pojawienie się w produkcji Cable'a, X-Force i Juggernauta spodobało się fanom. Sequel opowieści o Wadzie Wilsonie zdobył łącznie 20% głosów. Oznacza to, że "Avengers: Infinity War" było według Was najlepszym filmem superbohaterskim 2018 roku. 

Produkcja Marvel Studios zdeklasowała konkurencje, zdobywając 54% wszystkich głosów. Epicka opowieść o starciu Avengerów i Strażników Galaktyki z Thanosem zdobyła również światowy box-office - produkcja zarobiła na całym świecie ponad 2 miliardy dolarów. A tak prezentują się pełne wyniki sondy, żeby nie było, że kogoś oszukujemy:

sonda

Najlepsze filmy i seriale 2018 roku

W ten sposób kończymy zestawienia dotyczące 2018 roku. Zachęcamy do zapoznania się z rankingami najlepszych i najgorszych polskich filmów, najlepszych polskich i zagranicznych seriali, a także najlepszych i najgorszych horrorów minionych 12 miesięcy. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.