Netflix podzielił się listą 10 najchętniej oglądanych filmów oryginalnych serwisu

18.10.2019 12:46
Netflix podzielił się listą 10 najchętniej oglądanych filmów oryginalnych serwisu Fot. kadr z filmu "Bird Box"/Netflix

Platforma streamingowa ujawnia coraz więcej danych dotyczących oglądalności swoich programów. Tym razem Netflix podzielił się listą 10 najchętniej oglądanych filmów oryginalnych.

Fani i przedstawiciele mediów od lat prosili właścicieli Netfliksa o upublicznianie wyników oglądalności ich poszczególnych programów, seriali i filmów oryginalnych. Platforma streamingowa postanowiła się ugiąć w 2019 roku, kiedy to pochwaliła się m.in. wynikami "Bird Boxa", 3. sezonu "Stranger Things", 3. serii "Domu z papieru", czy "Murder Mystery" z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Teraz gigant medialny poszedł o krok dalej i podzielił się listą 10 swoich najpopularniejszych filmów oryginalnych.

10 najpopularniejszych filmów oryginalnych Netfliksa

I o ile 1. miejsce nie jest dla nikogo zaskakujące (zdobył je wspomniany "Bird Box"), to kolejne propozycje są dość ciekawe. Wysokie miejsce zajął krytykowany przez recenzentów "Triple Frontier" z Benem Affleckiem i Oscarem Isaakiem, a także wspomniana komedia "Murder Mystery" z Sandlerem i Aniston. Oprócz tego na liście wysokie miejsce zajęły również nastoletnie komedie "Tall Girl" i "The Perfect Date".

Przeczytaj także

Tak prezentuje się cała lista 10 najpopularniejszych oryginalnych filmów Netfliksa, wraz z ich wynikami oglądalności:  

  1. "Bird Box" - 80 milionów
  2. "Murder Mystery" - 72 miliony
  3. "Triple Frontier" - 53 miliony
  4. "The Perfect Date" - 48 milionów
  5. "Tall Girl" - 41 milionów
  6. "The Highwaymen" - 40 milionów
  7. "Secret Obsession" - 40 milionów
  8. "Always Be My Maybe" - 32 miliony
  9. "Otherhood" - 29 milionów
  10. "Fyre" - 20 milionów

Warto zaznaczyć nieoczywistą obecność "Fyre" na liście. Filmy dokumentalne nie należą zwykle do najpopularniejszych produkcji na świecie, ale wygląda na to, że absurdalna historia pełna przekrętów finansowych i imprez na prywatnej wyspie zdobyła duże zainteresowanie widzów. Wszystkie produkcje z listy znajdziecie oczywiście na Netfliksie.

Zobacz także: Netflix ostrzega przed zabawą fanów filmu "Nie otwieraj oczu". Co to jest "Bird Box Challenge"?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.