Netflix przejął prawa do programów Showmax. "Rojst" i filmy Vegi już dostępne

23.12.2019 11:01
Netflix przejął prawa do programów Showmax. "Rojst" i filmy Vegi już dostępne Fot. materiały prasowe/Showmax

"Rojst", "Egzorcysta", czy polska odsłona "Saturday Night Live" to tylko kilka z dzieł, które zostały wyprodukowane w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy działalności platformy streamingowej Showmax w Polsce.

Platforma Showmax wystartowała w Polsce w połowie lutego 2017 roku. Debiut serwisu był promowany filmem krótkometrażowym z Ewanem McGregorem w reżyserii Patryka Vegi. Tam również pojawiły się ciekawe produkcje pokroju "Rojst" oraz polskiej wersji programu rozrywkowego "Saturday Night Live" z udziałem m.in. Roberta Biedronia, czy Tomasza Karolaka. Nie można też nie wspomnieć o satyrze "Ucho prezesa" z Robertem Górskim z Kaberetu Moralnego Niepokoju w tytułowej roli Prezesa. 

Produkcje Showmax dostępne na Netfliksie

Niestety z powodu zmian w zarządzie firmy, w styczniu 2019 roku Showmax wycofał się z Europy, by przygotować ekspansję na teren Afryki. Według wcześniejszych informacji, przejęciem biblioteki po platformie była zainteresowana Telewizja Polska, ale z zamiarów mediów publicznych nic nie wyszło. Materiały z Showmaksa trafiły bowiem na Netfliksa i już teraz dzięki platformie streamingowej możemy obejrzeć seriale "Rojst" i "Egzorcysta".

Przeczytaj także

Ten drugi to program animowany od Bartosza Walaszka, twórcy "Kapitana Bomby", "Blok Ekipy" i takich niszowych klasyków, jak "Sarnie żniwo", czy "Wściekłe pięści węża". Natomiast "Rojst" opowiada o działalności dwóch dziennikarzy w latach 80., którzy próbują rozwikłać zagadkę związaną z morderstwem. 

Na Netfliksie są również dostępne filmy Patryka Vegi (również w wersjach rozszerzonych), które wcześniej były przeznaczone ekskluzywnie na platformę streamingową Showmax. 

Zobacz także: Patryk Vega wraca z filmem "Bad boy". Będzie kolejny hit kinowy?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.