Top 6: Najlepsze filmy z Nicole Kidman. "Inni", "Oczy szeroko zamknięte"

19.04.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:08
Nicole Kidman filmy|undefined Fot. : shutterstock.com

Nicole Kidman to aktorka, którą możemy podziwiać w wielu filmach. Jest piękna i utalentowana. Przedstawiamy 6 najlepszych produkcji, w których wystąpiła. 

Nicole Kidman zaskarbiła sobie sympatię odbiorców w filmie "Bush Christmas", który był hitem w australijskiej telewizji Aussie TV. W 1989 roku po premierze "Martwa cisza" została dostrzeżona przez amerykańskich widzów. To zapoczątkowało jej sukces. Rok później Nicole Kidman wystąpiła u boku Toma Cruise'a, aktora, który później został jej mężem. W filmie "Szybki jak błyskawica" kobieta wcieliła się w dr Claire Lewicki. 

Top 6: Najlepsze filmy z Nicole Kidman 

Filmografia Kidman jest przepełniona produkcjami, które są godne uwagi. Przedstawiamy 6 z nich, które bez wątpienia każdy powinien obejrzeć. Musicie nam uwierzyć, że wybór był naprawdę trudny. 

Przeczytaj także

1. "Peacemaker" reż. M. Leder (1994)

Nicole Kidman wystąpiła w tym filmie u boku Georga Clooneya. Obraz przedstawia starania agenta wojskowego wywiadu i specjalistki od broni nuklearnej. Para musi odnaleźć skradzione głowice rosyjskie głowice. 

2. "Oczy szeroko zamknięte" reż. S. Kubrick (1999)

Filmy Kubricka nigdy nie przechodzą bez echa. Tak też się stało w tym przypadku. Produkcja przedstawia historię udanego małżeństwa. On jest lekarzem, a ona prowadzi galerię. Wydaje się, że są sobie wierni, ale podczas jednej z imprez kobieta wyznaje mężowi, że nie zawsze była uczciwa względem niego. 

3. "Moulin Rouge!" reż. B. Luhrmann (2001) 

Moulin Rouge to jeden z najpopularniejszych klubów nocnych w Paryżu. Jego gwiazdą jest Satine, o której względy zabiega bogaty książę. Kobieta jednak nie odwzajemnia uczucia, bo ma oko na kogoś innego. 

4. "Inni" reż. A. Amenábar (2001) 

Grace razem z dziećmi zamieszkuje ogromną posiadłość. Jej mąż jest na wojnie i cała rodzina wyczekuje dnia, w którym mężczyzna wróci do domu. Pewnego dnia kobieta przyjmuje do pracy mieszkańców miasteczka. Od tego czasu w życiu Grace i jej dzieci zaczynają się dziać różne, niepokojące rzeczy. 

5. "Australia" reż. B. Luhrmann (2008)

Opowieść o miłości, która ma miejsce w Australii podczas II Wojny Światowej. Lady Sarah Ashley dziedziczy ogromną farmę i posiadłość. Razem z hodowcą bydła, Droverem, starają się utrzymać wszystko w ryzach. 

6. "Droga do zapomnienia" reż. J. Teplitzky (2013)

Film jest ekranizacją powieści, która opowiada o odwadze, poświęceniu i miłości. Eric jest tajemniczym mężczyzną, który poznaje w pociągu kobietę, Patricie. Para zakochuje się w sobie od razu, co prowadzi do szybkiego ślubu. Po jakimś czasie na jaw wychodzą tajemnice, które niepokoją kobietę. 

Nicole Kidman wystąpiła w wielu świetnych filmach. Które tytułu powinny znaleźć się jeszcze na naszej liście? 

Zobacz także: >>Top 9: Najlepsze filmy, w których zagrał Russell Crowe<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.