Nie żyje Chadwick Boseman. Gwiazdor "Black Panther" miał zaledwie 43 lata

29.08.2020 09:41
Nie żyje Chadwick Boseman. Gwiazdor "Black Panther" miał zaledwie 43 lata Fot. Matt Winkelmeyer/Getty AFP/East News

Tragiczne wieści z Hollywood - w wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman. Aktor od 2016 roku cierpiał na raka okrężnicy. To właśnie on spowodował jego śmierć. 

28 sierpnia 2020 roku zmarł Chadwick Boseman, aktor znany z filmów Marvel Studios (m.in. "Black Panther", czy "Avengers: Endgame"), w których wcielał się w Black Panthera. Informację na jego mediach społecznościowych potwierdziła jego rodzina. Miał zaledwie 43 lata. Przyczyną śmierci był rak okrężnicy, z którym gwiazdor walczył od 2016 roku.

Nie żyje Chadwick Boseman, gwiazdor Black Panthera

Aktor ukrywał swoją walkę z nowotworem w świecie mediów. Jak potwierdza jego rodzina, Boseman zmarł w piątek 28 sierpnia we własnym domu w Los Angeles, gdzie był otoczony przez swoich najbliższych.

Przeczytaj także

Chadwick Boseman zasłynął jako ikona bejsbola Jackie Robinson, a ogromne pochwały zdobył również za wcielenie się w Jamesa Browna. Jednak to właśnie występ w filmach Marvel Studios przyniósł mu międzynarodowy status gwiazdy. Aktor zadebiutował w MCU w filmie "Captain America: Civil War", a następnie pojawił się jeszcze w swoim solowym "Black Panther" oraz "Avengers: Infinity War" i "Endgame". W planach była też kolejna odsłona przygód T'Challi.

Tak jak wspomnieliśmy, informację potwierdziła jego rodzina w oficjalnym oświadczeniu:

Prawdziwy wojownik. Chadwick przeszedł przez wszystko, by dać wam filmy, które na szczęście pokochaliście. Od "Marshalla", przez "Da 5 Bloods", aż do "Ma Rainey's Black Bottom" - wszystkie te filmy były nagrane między operacjami i chemioterapią. Jednak największym honorem w jego karierze było przeniesienie do życia Króla T'Challi w "Black Pantherze".

To wielki szok dla świata filmu. Chadwick Boseman miał 43 lata. Zmarł 28 sierpnia 2020 roku z powodu raka okrężnicy. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.